Lewica Razem alarmuje: Ksenofobiczny koncert w ostródzkim amfiteatrze

2020-01-27 09:55:26(ost. akt: 2020-01-27 14:34:44)

Autor zdjęcia: mat. Lewica Razem

Ksenofobiczny koncert z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w ostródzkim amfiteatrze? Lewica Razem nagłaśnia sprawę i wzywa do odwołania wydarzenia.
”Ukraińska krew to wroga krew. Jestem Polakiem. Żaden Ukrainiec nie jest moim bratem.” / ”Który ojciec chciałby mieć zięcia murzyna? Szczerze - mało który, sorry, taki mamy klimat, Tu nie afryka, tutaj przez pół roku zima, [...] Który ojciec chce by córka była lesbijką? Pomyśl o tym, zanim znowu nazwiesz mnie faszystą!” / ”Za Palikotem poszły tłumy, Wziął do spóły pedała, kobietę z ch...m, tak dla sumy, [...] Idioci, marionetki systemu, Idą na wybory, a sami nie wiedzą czemu.” / ”Tępa banda brudnych śmieci, życiowych nieporozumień. Z wami maszeruje Jacek i w sumie ja to rozumiem. Na niego też przyjdzie pora, pogonimy go batem. Na wyborach zapłacimy za bratanie się z rozbratem. Zatem młodzi znowu biorą sprawy w swoje ręce. chcesz tego czy nie, jest nas coraz więcej. Do treningów ich zachęcę, wuchta nowej wiary.”

To tylko kilka fragmentów utworów, dwóch z pięciu artystów, którzy mają wystąpić na koncercie charytatywnym, organizowanym przez ruchy narodowe w Ostródzie, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert ma się odbyć z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w miejscowym amfiteatrze.

Lewica Razem nagłaśnia sprawę i wzywa do odwołania wydarzenia. - Dwa lata temu nasz okręg nagłośnił sprawę nazistowskiego koncertu w Ostródzie, który miał promować Adolfa Hitlera. Wydarzenie miało odbyć się w knajpie, której właściciel nie zdawał sobie sprawy, w jakim celu wynajmuje salę - mówi Agata Szerszeniewicz, członkini zarządu okręgu Partii Lewica Razem, który obejmuje województwo warmińsko-mazurskie - Dzisiaj ponownie wzywamy do odwołania koncertu, tym razem odbywającego się z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w ostródzkim amfiteatrze. Uczestniczyć w nim mają wykonawcy, którzy w swoich utworach posługują się treściami rasistowskimi, nienawistnymi i homofobicznymi.

- Zgodnie z artykułem 256 §1. Kodeksu Karnego: ”Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.", wezwaliśmy więc odpowiednie instytucje do podjęcia stanowczych działań: wycofania uczestnictwa w koncercie, jego odwołania, bez możliwości przekształcenia wydarzenia przez organizatorów oraz zweryfikowanie organizatorów koncertu i osób zaproszonych do wystąpienia na nim, pod kątem artykułu 256 § 1. Kodeksu Karnego - dodaje Piotr Krajewski, członek Partii Lewica Razem, pochodzący z Ostródy.

- Uważamy, że akceptowanie i promowanie takich wydarzeń jest niedopuszczalne - jest także wstydem dla miasta. W tej sprawie wszystkie szanujące wolność i demokrację ruchy, organizacje, stowarzyszenia, firmy, redakcje i politycy powinny mówić jednym głosem. Nie ma zgody do propagowania nienawiści. Warmia i Mazury są regionem wielokulturowym, w którym nie ma miejsca na ksenofobię - mówi Emilia Bartkowska, członkini Partii Lewica Razem.

- Zachęcamy do udostępniania posta, który znajduje się na naszej stronie Facebookowej i wysyłania wiadomości w sprawie koncertu poprzez np. e-mail do Urzędu Miejskiego w Ostródzie, ostródzkiej Rady Miejskiej, Centrum Kultury w Ostródzie oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie - dodaje Bartosz Grucela, członek Zarządu Krajowego Partii Lewica Razem.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Niejeden #2859083 | 46.170.*.* 30 sty 2020 13:17

  Może i lewica, choć osobiście mam ją w poważaniu - ale przede wszystkim ostródzcy radni wzięli sprawę na tapetę i za to im dziękuję. I nie są to lewicowcy, choć kolor sztandaru ma tu drugorzędne znaczenie, ważne żeby "nie być obojętnym".

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Marianna #2858552 | 91.207.*.* 29 sty 2020 15:24

  To hańba dla tych prawdziwych żołnierzy wyklętych, nie o taką Polską walczyli.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. POGO #2857810 | 77.253.*.* 28 sty 2020 09:05

  BRAWO OSTRÓDA !!!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Babcia #2857676 | 178.36.*.* 27 sty 2020 23:01

  Brawa za rewolucyjna czujnosc towarzyszy. Zauwazyli to, czego nikt nie widzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. janeczek #2857604 | 31.11.*.* 27 sty 2020 21:07

  kurna ,w kraju to sami faszysci,ksenofobi etc cala spolka gdyby mi bylo tak nie wygodnie ,to bym wyjechal stad, proponuje to wszystkim co widza wszedzie faszyzm i etc hm,faszyzmu nie ma w kraju,sa tylko ludzie nie spelna rozumu,co widza wszedzie ,to co nie powinni moze niech posledza jak dziala /nie/ sprawiedliwosc spoleczna ,korupcje..albo niech siedza w kapciach i ogladaja tv...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)