Immanuel Kant upamiętniony przez władze i społeczność Gołdapi

2020-01-26 21:37:55(ost. akt: 2020-01-26 21:53:55)

Autor zdjęcia: BP w Gołdapi

W ramach obchodów jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi 22 stycznia 2020 r. odbyła się konferencja „Immanuel Kant – życie i twórczość” połączona z otwarciem wystawy „Wielki filozof w gołdapskim garnizonie. Historia jednostki wojskowej w Gołdapi do roku 1945”.
Podczas konferencji zaproszeni goście przedstawili życie i twórczość wielkiego filozofa jakim był Immanuel Kant. Swoje wykłady wygłosili: prof. Krzysztof Szatrawski (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) – wykład „Filozofia Immanuela Kanta jako kamień węgielny współczesnej kultury”, Borys Bartfeld (Towarzystwo Miłośników Kanta w Kaliningradzie) – wykład „Kant jako mieszkaniec naszego regionu w XVIII wieku i dzisiaj”. Z kolei dr Anna Karpienko (Kaliningradzki Związek Artystów Fotografików) wystąpiła z wykładem „Kantowskie tradycje w ośrodku „Brama”,

Ppłk Leon Mentel (15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy) przedstawił referat „Wielki filozof w gołdapskim garnizonie. Historia jednostki wojskowej w Gołdapi do roku 1945”.

W konferencji uczestniczył Burmistrz Gołdapi, radni Rady Miejskiej w Gołdapi, dyrektorzy i przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych, służb mundurowych, goście z partnerskiego miasta Gusiewa oraz społeczność lokalna.

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Klub Wojskowy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przy współpracy z Domem Kultury w Gołdapi, PWiK w Gołdapi oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dziadek #2858908 | 83.31.*.* 30 sty 2020 07:38

    Rosyjskim żołnierzom podżiękowaliscie za 1945 , żeby nie oni ,nie było ani Gołdapi ani tej jednostki . Dlaczego usunęliście pomnik ?

    odpowiedz na ten komentarz