U nas we wsi zawsze coś się dzieje

2020-01-25 13:11:00 (ost. akt: 2020-01-27 11:11:04)
Przemysław Piech

Przemysław Piech

Autor zdjęcia: W. Fabiszewski

Młody, ambitny i z dobrymi pomysłami. Przemysław Piech od pięciu lat sołtysuje urokliwym Bartążkiem w powiecie olsztyńskim. To nasz kolejny kandydat do tytułu SuperSołtysa 2020. Zapraszamy do głosowania na swoich ulubionych liderów wsi.
Przemysław Piech w Bartążku (gm. Stawiguda, powiat olsztyński) mieszka od urodzenia. Wieś zna jak własną kieszeń. Dlatego pięć lat temu mieszkańcy mu zaufali i wybrali sołtysem. Mimo że miał zaledwie 22 lata i był jeszcze studentem. Zaraz po objęciu urzędu czekało go odpowiedzialne zadanie: zorganizowanie obchodów 680-lecia Bartążka. Dziś pan Przemysław robi doktorat, a sołtysowanie jest dla niego nie tylko dodatkowym zajęciem, ale przede wszystkim pasją.

— U nas zawsze coś się dzieje — opowiada. — Organizujemy festyny, wyjazdy dla dzieci. Wspólnie sprzątaliśmy brzeg jeziora. Są u nas także prelekcje edukacyjne czy warsztaty z budowania domów dla owadów.
Na Facebooku działa strona Sołectwo Bartążek. Na niej mieszkańcy wsi dzielą się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. Aktywni są także olsztynianie, dla których Bartążek stanowi atrakcję turystyczną.

— Staramy się słuchać uwag i robić to, co jest potrzebne. Działamy wspólnie — podkreśla sołtys.

W Bartążku w szybkim tempie rozwija się infrastruktura. — Mamy molo, o które mieszkańcy zabiegali już dwa lata temu, zrobiliśmy ścieżkę rowerowo-pieszą — wylicza. — Idzie ku dobremu. Mieszkańcy są przychylni, chcą, żeby w wiosce coś się działo. Uzupełniamy to, czego brakowało.
Sołtys podkreśla, że wspólnie z mieszkańcami dba o estetykę i ekologię wsi.

— Nasza wioska jest turystyczna, sporo osób do nas przyjeżdża na plażę, korzystają też ze ścieżek rowerowych — podkreśla.
Skąd w panu Przemku dusza społecznika? — Moja babcia była radną, więc może to po niej – śmieje się. — Chcę po prostu odpowiadać za to, co dzieje się w mojej wsi.

Przemysław Piech już kolejny raz bierze udział w naszej akcji i walczy o tytuł SuperSołttysa. Czy go otrzyma? To już zależy od naszych czytelników, bo to oni wybiorą liderów wsi, którzy zasługują na wyróżnienie.
Warto docenić gospodarza swojej wsi, bo ma niełatwą rolę. Dotyka wszystkich obszarów życia — od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców.

SuperSołtys musi też mieć zdolności organizacyjne i pewnego rodzaju charyzmę, dzięki której będzie w stanie przekonać ludzi do zaangażowania we wspólne sprawy. Powinien być aktywny i skuteczny w swoich działaniach. Dobry sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której można zawierzyć problemy wsi. Wybierzmy takiego SuperSołtysa w naszym regionie! Szczegóły głosowania i ranking na gazetaolsztynska.pl.

Aleksandra Tchórzewska
a.tchorzewska@gazetaolsztynska.pl

Trzech najpopularniejszych sołtysów w powiecie olsztyńskim oraz w gminach Barczewo, Biskupiec, Gietrzwałd, Olsztynek i Stawiguda otrzymają roczną e-prenumeratę „Gazety Olsztyńskiej”.

Patronat regionalny:

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Jeden ze zwycięzców plebiscytu na szczeblu wojewódzkim od wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego otrzyma dla swojej wsi zestaw sprzętu AGD


Patronat w powiecie olsztyńskim :

Andrzej Abako, starosta olsztyński - zwycięzcy naszego plebiscytu z powiatu olsztyńskiego otrzymają trzy roczne prenumeraty e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Jan Kasprowicz, wójt Gietrzwałdu - najpopularniejszy sołtys z gminy Gietrzwałd otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Michał Kontratowicz, wójt gminy Stawiguda - najpopularniejszy sołtys z gminy Stawiguda otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca - najpopularniejszy sołtys z gminy Biskupiec otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Andrzej Maciejewski, burmistrz Barczewa - najpopularniejszy sołtys z gminy Barczewo otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Mirosław Stegienko, burmistrz Olsztynka - - najpopularniejszy sołtys z gminy Olsztynek otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD