Na razie pieniędzy dla szpitala nie ma

2020-01-22 11:46:31(ost. akt: 2020-01-22 12:07:20)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Prezes Miejskiego Szpitala w Morągu zwróciła się z prośbą do władz powiatu o wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego aparatu do znieczulania pacjentów. Pod interpelacją w tej sprawie podpisało się ośmiu radnych.
Niestety, prośba nie uzyskała poparcia większości radnych powiatu, w tym także niektórych radnych z terenu gmin Morąga, Miłakowa i Małdyt. Interpelację w tej sprawię podpisali radni: Zbigniew Zabłocki, który złożył interpelację w tej sprawie, Edmund Winnicki, Bogdan Purzycki, Andrzej Waszczyszyn, Dariusz Struk, Stanisław Orzechowski i Waldemar Błaszkiewicz. Pozostali radni na sesji rady powiatu nie zagłosowali za przesunięciem w budżecie środków na ten cel.

— Jesteśmy zaskoczeni, że radni Morąga, Małdyt i Miłakowa nie zagłosowali za swoim szpitalem — mówi zbulwersowany Zbigniew Zabłocki. — Byli przeciwni. Wskazaliśmy źródło, z którego można byłoby przesunąć środki - z promocji z działu wyjazdy zagraniczne - na zakup tego aparatu. My jesteśmy zbulwersowani tym, że poprali nasz wniosek radni z Ostródy czy z Łukty, a z Morąga nie. Jakby zagłosowali pieniądze by były, a tak niestety nie ma.

O wsparcie finansowe dla morąskiego szpitala prezes Ewa Michałowska zwróciła się w październiku 2019 roku. W piśmie skierowanym do starosty ostródzkiego i przewodniczącej rady powiatu, swoją prośbę umotywowała tym, że dotychczasowe urządzenie jest już znacząco wyeksploatowane wymaga ciągłych napraw. Niestety, koszt nowego urządzenia to kwota około 140 tysięcy złotych. Obecnie nie stać szpitala na jego zakup.

W związku z tym, że pacjentami szpitala w Morągu są pacjenci całego powiatu, stąd prośba w sfinansowaniu jego zakupu. Ponownie z prośbą w tej sprawie zwrócił się radny Zbigniew Zabłocki. Złożył wspomnianą już interpelację na początku grudnia 2019 roku. W odpowiedzi na pismo starosta Andrzej Wiczkowski między innym odpowiedział, że budżet powiatu nie jest w stanie udźwignąć kolejnych zobowiązań na rok 2020. Dlatego też ze względów czysto ekonomicznych jest zmuszony na chwilę obecną odmówić wsparcia finansowego na wskazany w interpelacji cel. Jednocześnie poinformował, że poczyni wszelkie możliwe działania aby w przyszłości móc partycypować w kosztach zakupu tego aparatu. W związku z tym zgłoszono wniosek w tej sprawie na sesji powiatu.

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z boku #2861314 | 188.147.*.* 3 lut 2020 16:29

  Trzeba poszukać sponsora

  odpowiedz na ten komentarz

 2. zzamiedzy #2854687 | 188.147.*.* 23 sty 2020 13:09

  To już nie miała Pani Dyrektor innego protektora tylko Zabłockiego. Proszę zobaczyć co się działo na pierwszej sesji po wyborach. Zabłocki myślał, że będzie rządzić jak jego stryjek I-szy sekretarz KP PZPR w Morągu. A tu ZONK. Radni olali decyzje Zabłockiego, przegłosowali co było im na rękę i po zabawie. Teraz Zabłocki w nowej radzie może mniej niż Zyd za niemieckiej okupacji. Niech zzałatwi pieniądze z ministerstwa. Rzekomo na remont kościoła w Miłakowie załatwił. Ale on tam jest funkcyjny i ciągle z ambony spada a tu jakby sprawa była załatwiona to nikt by honorów nie składał. Głośno się zrobiło jak Zabłocki nic nie załatwił. Cała polityka sukcesu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. pisowiec #2854604 | 83.12.*.* 23 sty 2020 10:24

  A ten Pan Szeluga to chyba startował z PiS w wyborach a później sprzedał się za 200 zł jak to mówił Zabłocki na którejś sesji dla Wiczkowskiego żeby miał większą dietę. Ludzie co z wami gdzie idea tylko pieniądze. Na ostatniej sesji ładnie Szelugę ustrzelił radny z Ostródy Struk. Powiedział mu że koniec wycieczek za pieniądze podatnika bo trzeba dać na szpital. Pan Szeluga głosował za wycieczkami a przeciw szpitalowi w Morągu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. do Pani Dziubińskiej #2854601 | 83.12.*.* 23 sty 2020 10:18

  Z tekstu jasno wynika że Pan Zabłocki dostał od starosty negatywną odpowiedz w grudniu że kasy nie da na szpital. Dla picu Wiczkowski kazał Pani przedstawić zatroskanie o szpital. Jakby Pani zależało zagłosowałaby Pani za wnioskiem, wtedy pieniądze były by pewne. Głosowałam na Panią już 2 razy i chyba przynajmniej jak na razie o ten ostatni raz za dużo. Nie zabiera Pani głosu na sesjach głosuje jak każe Wiczkowski. Szkoda a naprawdę am Pani potencjał na samodzielne myślenie a nie służenie Wiczkowskiemu, Kasprzykowi i Strzylakowi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Morążanin #2854599 | 83.12.*.* 23 sty 2020 10:12

  Witam czy może ktoś mi odpowie co w zarządzie powiatu robi niejaki Piotr Strzylak. Jakie są jego kompetencje poza służeniem Panu staroście Wiczkowskiemu. Czy prawdą jest że człowiek ten skończył tylko zawodówkę i jako 3 starosta zarabia 8 tys zł. Czy prawdą jest że załatwił swojej żonie pracę w szkole podległej pod starostwo. Pani Redaktor może czas przybliżyć postać tego morąskiego Dyzmy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (13)