Ona dostarczała środki antykoncepcyjne, on szukał lokali? Zatrzymania w sprawie agencji towarzyskich z Warmii i Mazur

2020-01-21 07:43:49(ost. akt: 2020-01-21 08:14:27)

Autor zdjęcia: CBŚP

Na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziały Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w powiecie ełckim kolejne dwie osoby w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu.
Dwie osoby zatrzymane

Na polecenie prokuratora w powiecie ełckim funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 29-letnią kobietę oraz 26-letniego mężczyznę. W miejscach zamieszkania funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania i zabezpieczyli sprzęt elektroniczny oraz dokumenty, które zostaną poddane analizie przez prokuratora.

W toku śledztwa prokurator ustalił, że zatrzymana kobieta mogła zajmować się dostarczaniem środków antykoncepcyjnych wśród kobiet pracujących w agencjach, natomiast mężczyzna wyszukiwał lokale, które były wykorzystywane do prowadzenia „działalności”.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku Prokuratury Krajowej w Białymstoku przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu kwalifikowane z art. 202 par. 4 kk.

Czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszport.

Grupa mogła zarobić co najmniej 350 tysięcy złotych

W toku postępowania prokurator ustalił, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej w okresie od 2016 roku do października 2019 roku prowadzili agencje towarzyskie w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz czerpali korzyści z nierządu uprawianego przez inne osoby. Członkowie grupy uczynili sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu. Czerpali korzyści majątkowe z prostytucji kobiet uprawiających nierząd w specjalnie w tym celu wynajmowanych przez członków grupy lokalach mieszkalnych i na określonych warunkach. Za każdy dzień pobytu w wynajętym mieszkaniu kobiety płaciły od 100 do 200 złotych. Grupa osiągnęła z nierządu korzyści w wysokości nie mniejszej niż 350 tysięcy złotych.

Łączenie występuje sześciu zatrzymanych

Dotychczas w październiku 2019 roku funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali 10 agencji towarzyskich, które działały na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego i zatrzymali 4 osoby. Zatrzymani w ramach poprzednich działań zostali tymczasowo aresztowani. Łącznie w sprawie występuje już sześciu podejrzanych.

Źródło: Dział Prasowy/ Prokuratura Krajowa


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. X #2853995 | 89.228.*.* 22 sty 2020 14:47

  Najstarszy zawód świata. Marszałek korzystał i inni prominentni Włodarze . :-)

  odpowiedz na ten komentarz

 2. weneryczna choroba #2853511 | 83.20.*.* 21 sty 2020 21:15

  Przeciez to powinni dawno zlikwidowac bo te same divy objezdzaja caly kraj i zmieniaja tylko alfonsow.Roznosza choroby weneryczne hiv zagluszaja cicze nocna ile to skarg sie slyszy .Jesli juz o tym mowa to na wylotówce na Ostrode stoi taka jedna brudna czarna ale nie rozumiem jednego czy jak konczy dniówke to nie moze zabrac tej wiszacej reklamowki z kondonami z drzewa i smieciami ze soba do domu? choć ,tak samo z nowego miasta na brodnice ta gwiazda z rozowym autkiem przyjezdzasz zarobic to choc zabieraj smierci po sobie z lasu ,wstręd juz na was patrzec jak stoicie przy drogach ale jak sie widzi po was smieci to juz szlag czlowieka trafia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Zenek #2853359 | 83.9.*.* 21 sty 2020 17:06

  Teraz te cio-y będą nadstawiać 4 litry.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. jurek #2853354 | 176.221.*.* 21 sty 2020 17:02

  kobiecie tyle wsadzić srodkuw w pi..e żeby liznela nieba a dla jej je...a dynamit w dupe do pracy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. misiek #2853322 | 176.221.*.* 21 sty 2020 16:11

  Brawo Policja. Za dostarczanie środków antykoncepcyjnych do więzienia. Jak w Rumunii za w latach 80 ubiegłego wieku. Ale takie coś nie jest jeszcze karalne w Polsce. Chociaż pewnie już niedługo bo biskupi się o to postarają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)