Kto zostanie SuperSołtysem 2020?

2020-01-15 16:58:31(ost. akt: 2020-01-16 12:47:21)
Paweł Kubicki, dumny sołtys Nikielkowa

Paweł Kubicki, dumny sołtys Nikielkowa

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Paweł Kubicki, sołtys Nikielkowa w gminie Barczewo, żadnych wyzwań się nie boi. Szukamy kandydatów na SuperSołtysa 2020 w naszym regionie. Pełnych energii, pomysłów i wiary, że marzenia da się urzeczywistniać. Zapraszamy do głosowania.
W lutym Paweł Kubicki, sołtys Nikielkowa w gminie Barczewo, będzie obchodził rok swojego sołtysowania. Tym bardziej jest zdziwiony, że po tak krótkim czasie jego rola została doceniona. W jaki sposób? Paweł Kubicki znajduje się na trzynastym miejscu rankingu powiatowego SuperSołtys 2020 (według danych w wczoraj z godziny 11). Biorąc pod uwagę to, że o ten zaszczytny tytuł walczy kilkuset sołtysów z całego regionu, jest to sukces.

Nikielkowo leży między Olsztynem, Wójtowem i Łęgajnami. To miejsce jest lubiane przez rodziny z dziećmi ze względu na mini zoo, które się tam znajduje.

Pan Paweł od pięciu lat działa w Stowarzyszeniu „Nasze Nikielkowo”. Jako że ma duszę społecznika, postanowił spróbować swoich sił w byciu liderem wsi. Jak ocenia ten rok? — Bardzo dużo przez ten czas się nauczyłem — opowiada w rozmowie z nami. — Zobaczyłem, jak to wszystko działa, jakie są problemy wsi.

Nasz kandydat do SuperSołtysa 2020 wiele zdziałał już w pierwszych miesiącach sołtysowania. Dzięki niemu Nikielkowo nie narzekało na nudę. Z inicjatywy sołtysa było wspólne sprzątanie miejscowości, wspaniały i energetyczny Dzień Dziecka, Szlachetna Paczka, festyn dla mieszkańców i wiele innych ciekawych wydarzeń.

Pan Paweł w Nikielkowie mieszka od sześciu lat. Co jest największą bolączką wsi? — Na pewno brak integracji mieszkańców — zauważa. — Ciągle powstają nowe domy, a ludzie się nie znają. Drogi wymagają napraw. Tak jak w wielu innych wioskach problemem jest kanalizacja czy brak oświetlenia.

Prywatnie pan Paweł jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. W wolnych chwilach lubi pograć w piłkę nożną. Jak nasz kandydat ocenia plebiscyt na SuperSołtysa 2020? — To fajna promocja tego urzędu — uważa. — Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile na głowie ma sołtys. Są liczne obowiązki. Pośredniczy on też pomiędzy mieszkańcami a gminą.

Zdaniem sołtysa Nikielkowa warto docenić sołtysów. — Nie oszukujmy się, to nie jest praca zarobkowa — mówi. — To działalność społeczna. Na pewno miło będzie zdobyć tytuł SuperSołtysa 2020.

A jak przedstawia się aktualny ranking? Według danych z wczoraj z godziny 12 na prowadzeniu jest Sylwester Kubiński, sołtys wsi Jankowice w gminie Działdowo (powiat działdowski). Na drugim miejscu uplasował się Józef Tułodziecki, lider wsi Kramarzewo, również gmina Działdowo. Trójkę rankingu regionalnego zamyka Jarosław Suchecki z Lubomina w powiecie lidzbarskim.

Natomiast w powiecie olsztyńskim na prowadzeniu pozostaje Tomasz Kowalcze, sołtys Lamkowa w gminie Barczewo (pierwszy w powiecie, dwunasty w regionie). Kto otrzyma zaszczytny tytuł SuperSołtysa 2020? To zależy od naszych czytelników. To oni wybiorą liderów wsi, którzy zasługują na szczególne docenienie i wyróżnienie.

Szukamy SuperSołtysa 2020. Warto docenić swojego gospodarza wsi, bo ma niełatwą rolę. Dotyka wszystkich obszarów życia — od spraw społecznych, przez infrastrukturę i inwestycje, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców. SuperSołtys musi też mieć zdolności organizacyjne i pewnego rodzaju charyzmę, dzięki której będzie w stanie przekonać ludzi do zaangażowania we wspólne sprawy. Powinien być aktywny i skuteczny w swoich działaniach. Dobry sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której można zawierzyć problemy wsi. Wybierzmy takiego SuperSołtysa w naszym regionie! Szczegóły głosowania i ranking na gazetaolsztynska.pl

at

Patronat nad naszym plebiscytem objęli:

Artur Chojecki, wojewoda olsztyński


Andrzej Abako, starosta olsztyński - zwycięzcy naszego plebiscytu z powiatu olsztyńskiego otrzymają trzy roczne prenumeraty e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Jan Kasprowicz, wójt Gietrzwałdu - najpopularniejszy sołtys z terenu gminy Gietrzwałd otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej

Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca - najpopularniejszy sołtys z terenu gminy Biskupiec otrzyma roczną prenumeratę e-wydania Gazety Olsztyńskiej