Mamy rekord!!! Inwazja dobra, przyjaźni i otwartych serc podczas 28 finału WOŚP [ZDJĘCIA]

2020-01-13 16:02:54(ost. akt: 2020-01-15 07:37:25)

Autor zdjęcia: Stanisław Ulatowski

Po raz 28 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane były środki na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Tysiące wolontariuszy kwestowało w Polsce oraz w wielu miejscach na świecie. Nie inaczej było w powiecie nowomiejskim, gdzie już od wczesnego rana można było wrzucić do puszki swoją cegiełkę. Młodzi ludzie, w zimowy, styczniowy dzień, z uśmiechami na twarzach rozdawali czerwone serduszka trzymając coraz to cięższe puszki. To wszystko dla największej Orkiestry świata – orkiestry ludzkich serc w jednym, wspólnym celu. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

W festiwalu dobroczynności i pozytywnej energii wzięło udział siedem sztabów w powiecie nowomiejskim. Kwesty wolontariuszy, licytacje, turnieje sportowe, kawiarenki, występy artystyczne wiele innych atrakcji przygotowały Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście, Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku i Mszanowie, Gminny Ośrodek Kultury w Biskupcu, szkoły w Jamielniku, Nowym Grodzicznie oraz grupa Radomno Biega wraz z tamtejszą szkołą.

Radomno – szkoła i grupa biegowa – dali czadu. Kwota jaką zebrali to prawie 11 tysięcy więcej niż niż rok wcześniej. Zjednoczenie sił i całoroczna praca na rzecz mieszkańców oraz budowanie lokalnej wspólnoty przełożyły się na ten fantastyczny wynik. Grupa Radomno Biega działająca od niedawna, swoją aktywnością, energią i pomysłami, przyciągnęła i zmobilizowała darczyńców skutecznie. Wsparta przez społeczność szkolną osiągnęła sukces. Zebrano 22037,84 zł!
Cała Gmina Nowe Miasto Lubawskie poszła na rekord. W sumie gmina ta uzbierała 51 451 zł!!! Jest to niemal połowa wyniku całego powiatu! Na ten wielki sukces pracowało mnóstwo osób.
Zespół Szkół w Bratianie – 10306.94, Szkoła Podstawowa w Jamielniku – 7049.70, Społeczna Szkoła Podstawowa w Tylicach – 7019.70, Szkoła Podstawowa w Radomnie i Stowarzyszenie Radomno Biega – 22037.84, Szkoła Podstawowa w Gwiździnach – 2538.30 i Szkoła Podstawowa w Skarlinie – 2498.52.
Cudownie zagrało Grodziczno, w swoim sztabie w Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie zorganizowano finał, licytacje i inne atrakcje. I wyśmienitym wynikiem 12842.65 Grodziczno wpisuje się w 28 finał WOŚP. Na fali wznoszącej popłynęła gmina Biskupiec która kolejny rok z rzędu bije swoje rekordy. W tym roku konto fundacji WOŚP z Biskupca zostanie zasilone kwotą 26042.35. Kurzętnik także zagrał z pompą. To właśnie z Kurzętnika mieliśmy okazję podziwiać światełko do nieba i możemy być dumni, bo stąd na „WOŚPowe” zakupy trafi 19385.24 złotych. Do kurzętnickiego sztabu trafiła cenna pamiątka dla fanów zespołu Kombi. Redakcja przekazała oryginalną pałeczkę perkusisty zespołu oraz autografy z koncertu w Nowym Mieście.
Fantastyczny wynik nowomiejskiego sztabu! 48 191,71 - ta piękna kwota która zasili konto WOŚP. Na ten wynik pracowali wolontariusze, uczniowie i nauczyciele kwestujący na ulicach, cała masa osób które brały udział w licytacjach i na te licytacje przekazały przedmioty.

POWIAT NOWOMIEJSKI ZEBRAŁ 157 912,95 - to o blisko 30 tysięcy więcej niż podczas zeszłorocznego finału!


Alina Laskowska