Prezydent Piotr Grzymowicz mówi o Małkowskim bez Małkowskiego

2020-01-11 13:48:42 (ost. akt: 2020-02-11 08:09:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prezydent Piotr Grzymowicz ostro zareagował na informację o pierwszych konkretnych krokach w sprawie referendum w Olsztynie. - Kiedy słyszę takie barwne porównania, to utwierdzam się w przekonaniu, że „wiocha” jest przede wszystkim stanem umysłu tych, którzy głoszą takie „objawione” prawdy! Efektem tej pomroczności jest obrażanie olsztynian, ukryte za obłudą, fałszem i „syndromem Clintona” - pisze prezydent na FB.
W piątek (10.01.2019) grupa mieszkańców Olsztyna powiadomiła prezydenta Olsztyna i komisarza wyborczego w Olsztynie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego. Jego inicjatorzy chcą odwołania ze stanowiska prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Od lewej: Komisarz wyborczy w Olsztynie Mariusz Stachowiak i członkowie grupy referendalnej: Piotr Jastrzębski i Krzysztof Teliczan,

Żeby doszło do referendum jego inicjatorzy muszą zebrać ok. 13 tys. podpisów mieszkańców Olsztyna. Mają na to 60 dni.

W sobotę odniósł się do tego prezydent Piotr Grzymowicz. W swoim poście ani razu nie wymienił nazwiska Małkowskiego.

- Uważam, że w trakcie mojej już ponaddziesięcioletniej prezydentury nie zdarzyło się nic tak istotnego, co uzasadniałoby tę decyzję. Przeciwnie, w tym czasie Olsztyn się diametralnie zmienił i jest dziś ośrodkiem, który wzbudza powszechne zainteresowanie jako „miasto kompletne”, nowoczesne, rozwojowe, o wysokim standardzie życia - czytamy w ośwaidczeniu.

- Nie wierzę własnym oczom i uszom, gdy główny inspirator referendum i wieloletni radny miejski mówi, że dzisiejszy „Olsztyn to wiocha”! To jaką „wiochą” był dwanaście lat temu, gdy On był prezydentem? I co zrobił Pan Radny, żeby ten stan – w Jego ocenie fatalny – zmienić? Ile wniósł inicjatyw lub chociażby interpelacji? Żadnych lub prawie żadnych! - pisze dalej prezydent. - Kiedy słyszę takie barwne porównania, to utwierdzam się w przekonaniu, że „wiocha” jest przede wszystkim stanem umysłu tych, którzy głoszą takie „objawione” prawdy! Efektem tej pomroczności jest obrażanie olsztynian, ukryte za obłudą, fałszem i „syndromem Clintona” - dodaje.

- Jak wspomniałem, referendum jest ważnym i potrzebnym instrumentem w demokracji. By po nie sięgać muszą jednak istnieć równie ważne powody. Wydaje się, że odreagowywanie osobistych niepowodzeń, leczenie frustracji i chęć zaspokojenia patologicznej żądzy władzy takimi powodami nie są. Jeśli zaś w ocenie inicjatora referendum jest inaczej, to terapia nie powinna odbywać się za publiczne pieniądze -stwierdza.

- Każde referendum jest testem, który nie dotyczy tylko włodarza gminy, ale także jej mieszkańców. To swoisty sprawdzian wiarygodności oraz dojrzałości w postrzeganiu wspólnoty samorządowej i jej rzeczywistych problemów. Nie mam wątpliwości, że w przypadku Olsztyna ten test zdamy z wynikiem co najmniej dobrym i nie pozwolimy na wstrzymanie dalszego, dynamicznego rozwoju naszego miasta! - podsumowuje.

Czesław Jerzy Małkowski do tej pory nie wypowiadał się oficjalnie w sprawie referendum.

Czy prezydent Grzymowicz przekonał cię swoimi argumentami
Tak
34.87%
Nie
65.13%

oprac. Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (82) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotruś pan beton man #2872076 | 37.248.*.* 19 lut 2020 21:34

  O wielki zasrany betonie, kończ dziadu wstydu oszczędź...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Emeryt Olsztyniak #2853155 | 37.47.*.* 21 sty 2020 13:49

  Popieranie tak zgniłego moralnie człowieka jest przejawem skrajnego braku jakichkolwiek wartości moralnych. Ci ludzi dążą do realizacji swoich celów po trupach. To jest straszne. Małkowski = degeneracja społeczeństwa obywatelskiego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. G.zym zamilcz proszę #2849822 | 95.160.*.* 15 sty 2020 12:21

   bo jesteś bez klasy. !!!! Teraz lata z KODówkami ,A pamietam jak klaskał Broniarzowi temu .... co maltretował polksie dzieci. Wstyd mi za Pana panie G rym.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kasia #2849306 | 195.136.*.* 14 sty 2020 15:14

    ciekawe co będzie mówił w maju

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Sprawiedliwość #2849273 | 37.47.*.* 14 sty 2020 14:15

     Jak Grzym Małkowskiemu tak Małkowski Grzymkowi! :) Generalnie Olsztyn wolny od ich obydwu to dobry Olsztyn! :) I tak Olsztyn za Grzymka stał się MEGA WIOCHĄ!

     Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (82)
     2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

     GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

     Unia Europejska

     VISA MASTER CARD