Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 59-letniego mieszkańca Ornety

2020-01-10 07:47:26(ost. akt: 2020-01-10 08:06:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Artura M. na karę 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo mieszkańca Ornety. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.
28 czerwca 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Arturowi M., podejrzanemu o zabójstwo mieszkańca Ornety, Stanisława S. Do zdarzenia miało dojść w okresie od 31 stycznia 2019 r. do 2 lutego 2019 r. w mieszkaniu w Ornecie, w którym mieszkał pokrzywdzony.

Według ustaleń prokuratora Artur M. w dniu 31 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych odwiedził Stanisława S. w jego domu. W mieszkaniu była także partnerka pokrzywdzonego Beata S. oraz Agata R. Cała czwórka siedziała razem w kuchni i spożywała alkohol. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni o pieniądze.

W pewnej chwili Artur M. miał rzucić się na Stanisława S., a następnie wielokrotnie uderzyć go pięściami w twarz oraz kopać nogami po całym ciele. W wyniku takiego działania pokrzywdzony miał doznać m.in. poważnych obrażeń głowy, które spowodowały jego śmierć.

Proces rozpoczął się 11 września 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyjaśnił m.in., że pomiędzy nim a pokrzywdzonym doszło do bójki, ale nie było to zabójstwo.

Wyrok w tej sprawie zapadł 8 stycznia 2020 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Artura M. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu z tym ustaleniem, że działał on z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia pokrzywdzonego i czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne popełnione z użyciem przemocy i skazał go za to na karę 15 lat pozbawienia wolności.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plDoceń sportowców i podziękuj im za sportowe emocje!

Trwa 59. Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głosować można do 7 lutego.

Więcej informacji o plebiscycie >>>TUTAJ.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Los #2847205 | 80.195.*.* 11 sty 2020 02:28

  Boze...ludzie!!!No tak polskie sądy to są właśnie polskie sądy,ale to że siedział kilka razy to już nie ma wpływu na to...15 lat śmiech na sali!!! Polska sprawiedliwość! A przyglup będzie siedział na dupie śmiał się w twarz polskiej sprawiedliwości i żywił się za pieniądze podatników pfff...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Nick #2846739 | 37.201.*.* 10 sty 2020 09:57

  Jak zycie ludzkie jest malo warte. KARO SMIERCI WROC !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Xxxx #2846726 | 37.47.*.* 10 sty 2020 09:38

  Haha śmiech na sali recydywa i 15 lat toniesz Polska dożywocie a nie 15 lat.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Policeman #2846724 | 83.9.*.* 10 sty 2020 09:35

   Przeczepię się do jednej rzeczy. Gazeto droga! Podejrzanym jest ktoś komu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa w ramach postępowania przygotowawczego (śledztwa lub dochodzenia). Jeśli skierowano przeciw niemu akt oskarżenia do sądu staje się oskarżonym. Przedstawienie zarzutu to "znacznie mniej" niż skierowanie aktu oskarżenia i stąd też zmiany nazewnictwa w kolejnych krokach procesu karnego. Przy okazji... Przedstawienie zarzutu jest przede wszystkim postawieniem człowieka we "właściwej sytuacji prawnej" i oczywiście nie przesądza o winie. Ta "właściwa sytuacja" jest spełnieniem jego podstawowych praw obywatelskich. W tym przypadku daje mu prawo do obrony, prawo do milczenia, prawo do uchylania się od odpowiedzi na pytania, prawo do składania wyjaśnień. Te prawa przysługują dopiero podejrzanemu (oskarżonemu także) a nie np. świadkowi. To tak dla tych, którzy przedstawienie zarzutu traktują jak skazanie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz