Policjanci z drogówki w święta pracują

2019-12-23 14:40:48(ost. akt: 2019-12-23 11:43:16)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie".
Przygotowania związane z okresem przedświątecznym oraz samymi Świętami Bożego Narodzenia powodują, że wszyscy się śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów i pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W tym wyjątkowym okresie policjanci będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu.

Podczas prowadzonych działań będą też zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy też, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej niechronieni uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni.

Życzymy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego udanych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i bezpiecznej podróży.

BRD KGP

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sergej #2840812 | 196.240.*.* 28 gru 2019 19:04

  Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Komendant #2839687 | 89.229.*.* 25 gru 2019 14:52

  Nie dam wolnego bo mają wyniki robić bo inaczej stanowisko stracę.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Do Komendanta KPP Giżycko #2839434 | 89.229.*.* 24 gru 2019 08:21

  Szanowny Panie Komendancie, niech Pan da dziewczynom i chłopakom z drogówki wolne na święta! Toż to skandal by drogówka w święta pracowała. Trza dać im wolne do końca roku, niech odpoczywają. Skoro markety mają wolne - to czemu nie drogówka? Znając naszych kierowców, to wszyscy, którzy będą prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu - potulnie i z własnej woli zgłoszą się na komendę po nowym roku z prośbą o odpowiedni wniosek do Sądu o ukaranie z własnymi wydrukami z alkomatu. ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)