Nowy radiowóz w gołdapskiej jednostce policji

2019-12-21 12:31:53(ost. akt: 2019-12-21 12:34:44)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się uroczyste przekazanie policyjnego radiowozu. Pojazd nieoznakowany marki Hyundai trafi do policjantów wydziału kryminalnego. Zakup auta został sfinansowany dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych, jak również z budżetu Policji.
W uroczystości zorganizowanej na placu przed budynkiem gołdapskiej jednostki uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska, Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto oraz Wójt Gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś. Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczył kapelan gołdapskich policjantów ks. Tomasz Lalak, który odmówił modlitwę i poświęcił nowy radiowóz.

Zakup samochodu dla gołdapskiej komendy był możliwy dzięki dofinansowaniu kwotą 40 tys. złotych przez Gminę Gołdap, Starostwo Powiatowe oraz Gminę Banie Mazurskie. Pozostała część środków finansowych pochodziła z budżetu Policji. Nowy nieoznakowany suv z silnikiem benzynowym, napędem na cztery koła oraz automatyczną skrzynią biegów będzie służył policjantom pionu kryminalnego. Wzbogacenie taboru o kolejny nowoczesny radiowóz z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu służby funkcjonariuszy, a także ich mobilności w terenie. Ponadto pozwoli na sprawniejszą i szybszą reakcję na zaistniałe zdarzenia kryminalne na terenie powiatu gołdapskiego. W trakcie spotkania Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz z panią starostą wręczyli Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie namiot profilaktyczny, którego zakup był możliwy dzięki wspólnej realizacji II edycji projektu pn. „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego“.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ksionc tradycyjnie #2838702 | 37.8.*.* 21 gru 2019 14:55

    odbierał sprzęt dla policji. Czy oni podpisują też protokoły odbioru?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Fejk #2838688 | 195.136.*.* 21 gru 2019 13:36

    Wspaniale że umieszczacie zdjęcie nieoznakowanego radiowozu dla kryminalnych...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)