Wioletta Śląska-Zyśk pokieruje Kortosferą

2019-12-20 13:51:00(ost. akt: 2019-12-20 14:12:08)
Wioletta Śląska-Zyśk wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji "Kortosfera" w Olsztynie — poinformowało Radio UWM FM.
Konkurs na stanowisko dyrektora powstającego w Kortowie Centrum został ogłoszony w październiku tego roku. Do 14 listopada wpłynęły 4 kandydatury. Zdecydowano, że Kortosferą pokieruje Wioletta Śląska-Zyśk. Pracę rozpocznie 14 stycznia.

Wioletta Śląska-Zyśk od maja 2012 roku do grudnia 2013 roku zajmowała stanowisko zastępczyni burmistrza Pisza. W 2014 i 2018 uzyskiwała mandat radnej Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. Od 12 grudnia 2014 roku do 4 grudnia 2018 roku była wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. W listopadzie tego roku rozstała się z PSL-em.

***
Przypomnijmy, Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM Kortosferą powstaje między Centrum Konferencyjnym a Wydziałem Humanistycznym. Umowę na jego budowę 8 marca 2019 roku podpisał prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Podstawową funkcją centrum będzie popularyzacja nauki i innowacji wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, szczególnie młodych.

— Za wzór stawiamy sobie warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Nasza oferta będzie skierowana zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych — mówi dr Aleksander Socha, kanclerz UWM.


Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji będzie 4-kondygnacyjnym obiektem o powierzchni użytkowej ponad 3,8 tys. m². Na dachu Centrum znajdzie się obserwatorium astronomiczne. Szacowany koszt całego zadania to ok. 33 mln zł. Z tego ponad 16,6 mln zł dofinansowania UWM otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, 10 mln zł to środki własne UWM. Pozostałą część — ponad 6 mln zł stanowi naliczony podatek VAT, o którego zwrot będzie się uczelnia ubiegać. Jego budowa powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl