Bezledy. Andrzejki - tradycja i dobra zabawa

2019-12-06 09:16:04(ost. akt: 2019-12-09 08:39:08)

Autor zdjęcia: Marzenna Oziero - Sadowska

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. To wigilia św. Andrzeja. Uczniowie najmłodszych klas szkoły w Bezledach doskonale bawili się na andrzejkowej imprezie.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych, dlatego też 28.11.2019 r. w klasach I – III w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach odbyła się impreza andrzejkowa.

Wychowawczyni klasy drugiej powitała uczestników imprezy. Następnie uczniowie zapoznali się z tradycjami i historią powstania tego święta.

Zgodnie z tradycją związaną z wigilią św. Andrzeja każde dziecko miało możliwość  poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z  „przymrużeniem oka”.

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Całość spotkania umilał przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Marzenna Oziero - Sadowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty