Nowa karetka w szpitalu

2019-12-05 12:57:57(ost. akt: 2019-12-05 12:59:02)

Autor zdjęcia: Archiuwm szpital

Miejski Szpital w Morągu wzbogacił się o nową karetkę pogotowia ratunkowego. Nowy mercedes sprinter trafił do morąskiego szpitala 12 listopada.
Na początku 2019 roku prezes morąskiego szpitala Ewa Michałowska zwróciłam się pisemnie do wojewody warmińsko – mazurskiego z prośbą o sfinansowanie zakupu ambulansu sanitarnego typu C dla potrzeb zespołu Ratownictwa Medycznego obsługującego rejon operacyjny Morąga.
— Poprosiłam o pomoc wojewodę, ponieważ dotychczasowa karetka była mocno wyeksploatowana i ulegała częstym awariom — informuje Ewa Michałowska, prezes Miejskiego Szpitala w Morągu. — Dobrze się złożyło, że ruszył Rządowy Program Wymiany Karetek, co spowodowało, że nasz szpital trafił do programu i otrzymał dotację w kwocie 400 tysięcy złotych.
Nowy mercedes sprinter trafił do morąskiego szpitala 12 listopada. — Ambulans jest bardzo dobrze wyposażony w wysokiej klasy sprzęt medyczny, między innymi defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, respirator, system kompresji klatki piersiowej LUCAS, które w razie wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, automatycznie wykonuje masaż serca — dodaje pani prezes Michałowska.
Dzięki nowej karetce - jak twierdzi pani prezes - pomoc do pacjentów dotrze szybciej i bezpieczniej, a niezbędne wyposażenie niejednokrotnie uratuje życie. Tylko dobry sprzęt i aparatura w połączeniu z kompetencjami ratowników medycznych gwarantują sprawne dotarcie z pomocą do potrzebujących.

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adam #2831905 | 37.47.*.* 8 gru 2019 19:09

    Jeżeli będzie dojeżdżać jak doktor przyjmująca starsza grubsza blondyna z arogancja i z przymusu to gratuluje nie dość że z naszych to składek to z przymusu przyjmują i z chamstwem doktor wie o kim mowa

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz