Odnowili swoją świątynię

2019-12-05 12:48:42(ost. akt: 2019-12-05 12:50:08)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie odprawiana została Msza św. dziękczynna za pomyślny przebieg malowania i odnowy świątyni.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. Dariusz Szymaniak, proboszcz parafii i gwardian Klasztoru w Miłakowie, który na wstępie wyraził wdzięczność Panu Bogu za Jego opatrzność podczas trwania prac remontowych. Następnie wszystkim parafianom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli modlitewnie, logistycznie, a także materialnie to dzieło nie szczędząc swojego czasu, zdolności, możliwości i gestów życzliwości. W uroczystości udział wzięli: Zbigniew Babalski, poseł na Sejm RP wraz z małżonką. Na jego ręce popłynęły słowa wdzięczności dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie prac renowacyjnych w kwocie 41655 złotych. Pozostałe środki na odnowienie świątyni w takiej samej wysokości zebrała parafia. Wiele ciepłych słów o. Dariusz skierował pod adresem pani Celiny Winnickiej, która była nieocenionym wsparciem w pokonaniu gąszczu dokumentacji. Towarzyszyli jej radni rady powiatu ostródzkiego Edmund Winnicki oraz Zbigniew Zabłocki.
Parafianie zapraszają wszystkich do odwiedzenia kościoła parafialnego w Miłakowie, który to w tym roku świętuje swoje 150-lecie konsekracji.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jajakobyły #2857931 | 188.147.*.* 28 sty 2020 12:33

    Pomysł powstał sam z siebie albo co nie daj Boże ze strony Zabłockiego , ciach prach i kościół pobazgrany jak stara baba miotłą bo przecież nie pomalowany. Poprzedni gwardian, który załatwiał wszystkie papiery, projekt, uzgodnienia, pozwolenia konserwatorskie i budowlane wyjechał i już w świadomości nowej ekipy nie istnieje. Podziękują tak samo i wam.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Pol #2845340 | 198.166.*.* 7 sty 2020 17:24

    Może było by lepiej modernizowac polskie szpitale

    odpowiedz na ten komentarz