Poczuj klimat świąt w duchu slow

2019-12-05 12:14:13(ost. akt: 2019-12-05 12:22:19)

Autor zdjęcia: archiwum Urzędu Miasta w Biskupcu

Międzynarodowa Sieć Cittaslow promuje życie bez pośpiechu. Spośród 31 polskich miejscowości należących do Sieci aż 22 leżą na Warmii i Mazurach. Panujący w nich klimat najlepiej poczujesz podczas przedświątecznych jarmarków i kiermaszów.
Odwiedzając którąś z tych imprez, zanurzysz się w tętniącej radością i oczekiwaniem świątecznej atmosferze, kupisz oryginalne ozdoby choinkowe i regionalne kulinaria oraz skorzystasz z degustacji, a także będziesz mógł podziwiać występy lokalnych artystów i uczestniczyć w różnych wspólnych akcjach.

Pierwszy z jarmarków odbędzie się już w piątek 6 grudnia w Bartoszycach (pl. Bohaterów Westerplatte). W programie rozpoczynającej się o godz. 15.00 imprezy znajdą się m.in.: wspólne kolędowanie, uroczyste odpalenie bożonarodzeniowej choinki i wizyta Świętego Mikołaja z worem cukierków dla najmłodszych.

W niedzielę 8 grudnia na Jarmark Świąteczny zaprosi swoich mieszkańców i gości Sępopol (Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury). Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Nie zabraknie na niej kulinarnych specjałów przygotowanych przez seniorów i wspólnego kolędowania z Warmiankami Sępopolskimi. Dzieci spotkają się nie tylko z Mikołajem, ale też z Bałwankiem Olafem i Białym Polarnym Misiem. Przewidziano też miniolimpiadę zimową i bitwę na śnieżki z... gąbki.
Również 8 grudnia odbędzie się Lidzbarski Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku nad Welem (hala sportowo-widowiskowa). Od godz. 15.00 liczni wystawcy będą oferowali świąteczne ozdoby, oryginalne upominki, wyroby rękodzieła i smakołyki. Imprezę uświetnią występy dzieci śpiewających świąteczne piosenki, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz rozstrzygnięcie konkursów dla najmłodszych.

W Ornecie Wigilię Miejską i Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano na piątek 13 grudnia (przy Ratuszu Miejskim). Stoiska z wyrobami lokalnych rękodzielników i rzemieślników zaczną działać od godz. 15.00. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, wizyty Świętego Mikołaja oraz poczęstunku.

Na kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy zaprosi Olsztynek (plac przed ratuszem). W sobotę 14 grudnia o godz. 10.00 rozpocznie się kiermasz, urozmaicony występami artystycznymi dzieci i uwieńczony uroczystym rozświetleniem choinki. Poza tym przewidziano spotkanie z Mikołajem i elfami, a także warsztaty kulinarne oraz wyrobu ozdób choinkowych i stroików.

Również Działdowo zaplanowało na 14 grudnia swoją imprezę pod nazwą „Odpalamy choinkę” (pl. Mickiewicza). Start o godz. 14.00. W programie znajdą się: kiermasz, występy muzyczne i taneczne dzieci i młodzieży, szopka ze zwierzętami, konkursy i świąteczny poczęstunek. Uroczyste odpalenie choinki nastąpi o godz. 17.00.

W niedzielę 15 grudnia w Nowym Mieście Lubawskim odbędzie się X Jarmark Bożonarodzeniowy (rynek). Od godz. 9.00 kilkudziesięciu wystawców będzie oferowało oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i stroiki, upominki oraz lokalne przysmaki: ciasta, kluski, nalewki, wędliny, sery, pieczywo. Na czterech stoiskach będzie można kupić choinki.

Bogaty program Rzemieślniczego Kiermaszu Bożonarodzeniowego przygotował Pasym (Miejski Ośrodek Kultury). Impreza odbędzie się również 15 grudnia, a rozpocznie o godz. 11.00. W jej ramach zaplanowano m.in.: zaprezentowanie fisharmonii przez pastora Witolda Twardzika, koncerty kolęd w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Sużanianka” z rejonu wileńskiego oraz Macieja Rokusa, występy dzieci i młodzieży, w tym spektakl „Opowieść wigilijna”.

Biskupiec zaprosi na XI Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow w sobotę 21 grudnia (pl. Wolności). Od godz. 14.00 na stoiskach, przygotowanych przez sołectwa, placówki oświatowe i stowarzyszenia, będzie można kupić domowe przysmaki, ręcznie wykonane dekoracje i pomysłowe upominki. Zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego świtą, konkursy i inne atrakcje dla małych i dużych. Ze sceny popłyną melodie świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu chórów i solistów wywodzących się z lokalnych środowisk. Na koniec wystąpią młodzi artyści ze Studia Wokalnego „Sukces” oraz teatr tańca i ognia „Transfuzja”.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hrumpf #2831772 | 5.173.*.* 8 gru 2019 12:37

    Poczuj klimat świąt w duchu slow ???

    odpowiedz na ten komentarz

  2. zepsuta głowa #2831523 | 83.9.*.* 7 gru 2019 16:26

    pierogi są n i e z d r o w e

    odpowiedz na ten komentarz