Podaruj życie w prezencie na święta. Mamy vouchery do rozdania!

2019-12-04 08:11:51(ost. akt: 2019-12-04 08:18:33)

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

Co roku na choroby nowotworowe zapada ponad 100 tys Polaków. Dlatego ważne jest, aby chorobę wykryć we wczesnym stadium. Do tego służą m.in. badania krwi, polegające na oznaczaniu poziomu antygenów nowotworowych, czyli markerów.
Dlatego zbadajmy siebie i swoich bliskich na święta! Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie już po raz szósty proponuje unikatowy świąteczny prezent. To zaproszenie do udziału w badaniach w ramach akcji "Podaruj życie – wykryj raka".

Akcja prowadzona jest od 1 do 31 grudnia 2019 r. przez specjalistów z Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44.

— Oferowane pakiety diagnostyczne zostały oparte na najnowocześniejszych technikach laboratoryjnych i są dobrane pod kątem chorób nowotworowych, które najczęściej dotykają nasze społeczeństwo. Badania pozwolą ocenić także ogólną kondycję organizmu — tłumaczy Kierownik Laboratorium Marek Drozdowski.

Kobiety:
— nowotwory narządów płciowych: jajniki , macica,
— rak piersi,
— nowotwory płuc, żołądka i jelita grubego, wątroby,
— morfologia krwi, kości i ich metabolizm, mikroelementy.

Mężczyźni:
— rak prostaty,
— zmiany nowotworowe żołądka, trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, odbytu, płuc,
— morfologia krwi, test miażdżycowy, badania wątrobowe.

Badania przeprowadzone są na podstawie próbki krwi pobranej na czczo w całodobowym Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Diagności Laboratoryjni pomagają pacjentom zinterpretować wyniki badań oraz informują o ewentualnych zagrożeniach.

— Celem akcji jest zwrócenie uwagi mieszkańców regionu na profilaktykę chorób nowotworowych. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów. W ostatnich latach z świątecznej akcji "Podaruj życie – wykryj raka" skorzystało ponad 6 tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur — mówi Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Przygotowane panele badań w formie estetycznych voucherów mogą być idealnym prezentem świątecznym dla bliskiej osoby. Akcja prowadzona jest od 1 do 31 grudnia 2019 r. przez specjalistów z Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44, tel. 89 532 62 50. Można je zrealizować do końca marca 2020 r. 

DR