Wchłaniam szczęście całym sobą

2019-11-30 16:06:23(ost. akt: 2019-11-30 13:12:58)

Autor zdjęcia: Marcin Kłak

Wiktor ma wiele pasji i marzeń. Wie, że aby je spełnić, potrzebna jest ciężka praca, aktywność i odrobina szczęścia. Pokonuje kolejne bariery i realizuje swoje zamierzenia. Nie odkłada nic na "potem", by kiedyś nie żałować. — Warto zawalczyć o siebie — przekonuje.
Wiktor Magdaleński to młody, aktywny i bardzo sympatyczny człowiek. Ma 22 lata i pochodzi z miejscowości Koczek w gminie Świętajno w powiecie szczycieńskim. Ukończył Technikum Leśne i teraz studiuje. Zawodowo pracuje w stolarni. To człowiek, który optymistycznie patrzy na świat i wie, że trzeba walczyć o swoje marzenia.

Obrazek w tresci

— Każdy z nas posiada inną definicję szczęścia — mówi Wiktor. — Jest to związane z indywidualnym jego podejściem do życia oraz posiadaniem różnych doświadczeń życiowych. Życie to przecież projekt długoterminowy. Dlatego nie warto przywiązywać się do gorszych chwil w swoim życiu. To jednak nie oznacza biernego czekania na wydarzenia, które nas uszczęśliwią… Chodzi tu o uświadomienie sobie, że życie z natury składa się z przyjemnych i mniej pożądanych wydarzeń. Czasem te nieprzyjemne zdarzenia wywołują w nas refleksję i skłaniają do zmiany. Nie zawsze jesteśmy na nią przygotowani. Dlatego warto dać sobie pomóc, czasem wystarczy rozmowa z kimś bliskim, czasem potrzebna jest zmiana otoczenia. Nie warto jednak rezygnować z wyznaczonych sobie celów.

Obrazek w tresci

Wiktor ma wiele pasji i planów na przyszłość. Uwielbia aktywność sportową. Na swoim koncie ma wiele medali i nagród z różnych biegów. Od wielu lat bierze udział w biegu na orientację leśników. W Mistrzostwach Polski Leśników udział bierze od 2014 roku i w tym czasie wywalczył 3 tytuły Mistrza Polski Leśników. Kilkakrotnie był też reprezentantem leśników polskich na Mistrzostwach Europy. Jest posiadaczem 10 medali Mistrzostw Europy, w tym dwóch złotych.

— Biegi na orientację to wiele nowych doznań i emocji — opowiada Wiktor. — Każdy bieg jest niepowtarzalny, bo trasę łączą tylko punkty rozmieszczone w terenie. Naszym zadaniem jest odnaleźć je z pomocą mapy, na której są oznaczone i kompasu, który pomoże nam zorientować się w kierunkach świata. To naprawdę fantastyczna przygoda. Aktywność fizyczna jest nieodłącznym atrybutem mojego życia. Ruch powinien być istotnym elementem życia codziennego każdego człowieka. Rzeczywistość jest jednak inna. Dużą część czasu ludzie spędzają w pracy, szkole, na uczelni, a po powrocie do domu niewielu z nas wybiera się na spacer czy chodzi na zajęcia fitness. Większość jest na tyle zmęczona, że wieczór spędza na kanapie przed telewizorem lub komputerem. Nie powinniśmy rezygnować z wysiłku fizycznego, gdyż jest on gwarantem naszego zdrowia i sprawności. Ja nie wyobrażam sobie bez niej życia.
Wiktor ćwiczy codziennie, biega, chodzi na siłownię. Jest też instruktorem fitnessu. Jego dzień jest zaplanowany co do minuty, a mimo to znajduje czas na wolontariat i inne pasje. Lubi pracę w ogrodzie, dogląda, przesadza i wciąż wzbogaca o kolejne nowe drzewka. Mówi, że to jego najlepszy sposób na odreagowanie stresów i zmęczenia. Wiktor to osoba, która ma dużo empatii do ludzi, szczególnie tych starszych i samotnych.

Obrazek w tresci

— Szacunku do osób starszych i chorych nauczyła mnie moja mama — mówi. — Jest dla mnie nie tylko mamą, ale najlepszym przyjacielem. To ona nauczyła mnie, że warto bezinteresownie pomagać innym i być dobrym człowiekiem. To ona daje mi siłę i chce, żebym się rozwijał. Mówi mi, żebym spełniał za młodu swoje marzenia, żeby później nie żałował, że nie spróbowałem.

Obrazek w tresci

Kolejną pasją i marzeniem tego młodego człowieka jest modeling.
— Myślę, że modeling to zawód dla wybranych, zawód, którego trzeba się nauczyć. To jest teraz mój cel — zapewnia. — Modeling to biznes, który trzeba zrozumieć. Tak jak nie od razu zostaje się dyrektorem wielkiego przedsiębiorstwa, tak i nie od razu zostaje się supermodelem. Modeling to w gruncie rzeczy zawód jak każdy inny, zatem wymaga poświęcenia czasu, stałego doskonalenia się, radzenia sobie ze stresem i umiejętności znajdywania kompromisów. Na rzecz kariery modela przemawia jednak wiele dodatkowych, pozafinansowych korzyści takich jak: świetne, profesjonalne zdjęcia, wyjazdy zagraniczne, publikacje w magazynach, pokazy mody, nauka języków obcych. Mam nadzieję, że w końcu i ja dostanę swoją szansę w tej branży. Długo trwało, zanim przełamałem się i zrozumiałem, że to jest to, co chciałbym robić. Warto mieć umysł otwarty na zmiany, przyjmować postawę wdzięczności w stosunku do tego, co już mamy i starać się cieszyć czasem tu i teraz. Szklanka może być do połowy pełna, ale i do połowy pusta. To od naszej percepcji zależy, co widzisz. Naprawdę warto zawalczyć o siebie! Marzenia same się nie spełniają, marzenia trzeba spełniać!

Joanna Karzyńska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marek #2829437 | 213.184.*.* 4 gru 2019 08:00

  ciekawe czy już ma chłopaka? może się nadam? :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. co? #2828677 | 188.147.*.* 2 gru 2019 19:04

  Broda jest niezwykle męska, albo męskości dodaje. Tylko niestety nie każdemu. Ten pan jest uroczy i czy z broda czy bez na pewno już jest typem modelowym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Maryja #2828080 | 188.147.*.* 1 gru 2019 21:23

  „Nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy Różańca”.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Gilett #2827654 | 91.160.*.* 1 gru 2019 10:53

  Ogul się pan

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Katon M #2827575 | 83.9.*.* 30 lis 2019 23:52

  Krzysztofie ..szacunek .."warto być dobrym człowiekiem"...Takich właśnie szukamy by zmieniali nasz kraj ..Byśmy wyszli z tego "studia Polska" i zaczęli zmierzać do normalnej Polski . Powodzenia w spełnianiu marzeń.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)