Niezwykłe spotkanie autorskie z Grażyną Mączkowską

2019-11-30 12:46:06(ost. akt: 2019-11-30 13:04:38)

Autor zdjęcia: GBP w Jedwabnie

Szczytno to miasto artystów - pisarzy, a biblioteka w Jedwabnie docenia lokalnych twórców i promuje ich książki. Było to niezwykłe spotkanie autorki z Czytelnikami.
W piątek 22 listopada czytelnicy mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką Grażyną Mączkowską. Autorka urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim, a od kilkunastu lat mieszka koło Szczytna. Żona, mama, babcia, teściowa i przyjaciółka Soni - psiny zabranej ze schroniska. Wieczna marzycielka, zakochana w książkach, poezji i Mazurach. Zanim napisała tę debiutancką powieść, przez wiele lat była właścicielką stajni i prowadziła rekreację konną. Uważa, że każdy człowiek jest jak księga, z której można czytać. Kocha przyrodę, a najbardziej żurawie, skowronki, brzezinę i wrzosowiska. Nie potrafi zrozumieć ludzkiego okrucieństwa wobec zwierząt. Zakochana w życiu.

W wywiadzie w Naszym Mazurze pani Grażyna mówiła o swoim pisaniu: "Odkąd pamiętam pisałam. Najpierw w głowie, potem w pamiętniku, w zeszytach, aż nastał Internet, więc zdarzało mi się na jakimś forum umieścić wiersz lub opowiadanie. Wzięłam nawet udział w konkursie poetyckim, wysyłając wiersze, ale potem nie miałam odwagi pojechać na finał, na który zaproszono mnie, bo trzeba było czytać swoją twórczość przy wszystkich. Słucham ludzi i czytam w nich jak w książce. Każdy człowiek jest powieścią. Ludzie zazwyczaj wolą mówić niż słuchać, a szkoda, bo według mnie, ci bardziej milczący, często mają dużo do powiedzenia. Ale nawet jak milczą to mówią za nich gesty, oczy, albo pewien rodzaj uśmiechu, bo np. DDA zawsze się lekko uśmiechają, tak inaczej. No i uwielbiam pisać, wtedy wchodzę do innego świata. Czytam od maleńkości, pewnie to też miało wpływ".

Pani Grażyna okazała się niezwykłą kobietą, która stworzyła niesamowitą, wręcz niezapomnianą atmosferę. Czytelnicy wyszli z biblioteki zachwyceni nie tylko pisarką i jej twórczością, ale także dowartościowani i skomplementowani. To kobieta zakochana w świecie, Mazurach, przyrodzie, poezji, ludziach i swoim mężu. A do naszego Jedwabna jak sama mówi, ma ogromny sentyment.

Pani Grażyna zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Powiedz, że mnie kochasz, mamo”, następnie wydano „Tatuaże podświadomości” i „Inny wariant życia”. Obecnie pracuje już nad czwartą powieścią, której fabuła będzie związana z Jedwabnem.

Czekamy z niecierpliwością i zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi książkami pani Grażyny Mączkowskiej. Zapraszamy do biblioteki! Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, którzy mimo niesprzyjających warunkom atmosferycznym tak licznie przybyli do naszej instytucji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842379 | 196.240.*.* 1 sty 2020 10:15

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz