Dobry proboszcz to skarb

2019-11-27 10:52:48(ost. akt: 2019-11-29 13:35:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Wyjątkowy, skromny, niosący pomoc i dobro — takich kapłanów właśnie szukamy. Do tej pory najbardziej docenianym proboszczem jest ks. Leszek Kuriata, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bartągu. Czekamy na kolejne kandydatury.
Dobry proboszcz to skarb. Dlatego szukamy proboszczów, którym chce się działać, podejmować inicjatywy, wychodzić do ludzi i brać sprawy w swoje ręce. Takich, którzy nie boją się wyzwań. Szukamy proboszczów, którzy potrafią łączyć tradycję z nowoczesnością. Przewodników duchowych dla młodzieży i dorosłych. Takich, którzy swoich parafian widzą nie tylko w kościelnych ławach. Proboszczów, znających swoich parafian z imion i nazwisk. I mocno wierzymy, że tacy proboszczowie są w naszym regionie! Często robią wielkie rzeczy. I my właśnie chcemy się o nich dowiedzieć.

Według rankingu najwięcej głosów do tej pory dostał ks. Leszek Kuriata, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bartągu. Tuż za nim jest ksiądz kapelan major Stanisław Denys, proboszcz parafii wojskowo–cywilnej pw. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku. Na trzeciej pozycji uplasował się ks. Remigiusz Klimkowski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynku. Naszego lidera zgłosiło kilka osób.

— Ksiądz angażuje się w życie sołectwa, bardzo dobry gospodarz parafii — pisze o nim jeden z czytelników w mailu do redakcji.

Z kolei nasza czytelniczka zwraca uwagę, że ksiądz proboszcz Leszek Kuriata wyróżnia się bardzo dużym zaangażowaniem w gospodarowanie, utrzymanie i pielęgnowanie duchowe naszej parafii.

— To osoba przedsiębiorcza, skuteczna w działaniu i odpowiedzialna za parafię oraz parafian, motywująca do działania na rzecz potrzebujących, zachęcająca do budowania dobrych relacji między ludźmi, angażowania się w sprawy parafii, dzielenia się talentami. Uważam, że należy doceniać osoby, które wypełniają swoje powołanie w 100 proc., a do nich należy ks. Leszek Kuriata — podsumowuje.

Z kolei kapelan major Stanisław Denys wyróżnia się wyjątkowym zrozumieniem drugiego człowieka. Jest sympatyczny, otwarty i zaangażowany w życie parafii. Parafianie cenią go za to, że ich parafia jest wyjątkowa. Z radością oczekują wizyty po kolędzie.

— Jakiekolwiek załatwianie formalności odbywa się bez stresu — podkreśla pani Aneta, nasza czytelniczka.

Za co czytelnicy doceniają ks. Remigiusza Klimkowskiego z Olsztynka?
— To wielki odnowiciel, długo można wymieniać, co dobrego zrobił dla parafii we Wrzesinie — pisze nasz czytelnik w mailu do redakcji, były parafianin naszego kandydata. — Ksiądz Remigiusz to człowiek twardo stąpający po ziemi.
To tylko trzy sylwetki wyjątkowych duszpasterzy. Wierzymy, że w naszym regionie jest znacznie więcej wyjątkowych kapłanów, których warto docenić. Bo nic tak nie motywuje jak dobre słowo od parafian.


TA


Regulamin: kliknij tutaj