Młody łabędź Tomuś wrócił na wolność [ZDJĘCIA]

2019-11-14 13:57:48(ost. akt: 2019-11-14 19:33:25)

Autor zdjęcia: RDLP Olsztyn

Uratowany przez leśników młody łabędź o imieniu Tomuś wrócił na wolność. Przez kilkanaście tygodni nabierał sił w prowadzonym przez Lasy Państwowe ośrodku rehabilitacji ptaków w Dąbrówce koło Olsztyna.
Na początku lipca tego roku leśniczy Tomasz Pampuch z Nadleśnictwa Kudypy znalazł błąkające się wzdłuż drogi pisklę łabędzia. Nie wiadomo, co stało się z jego rodzicami. „Brzydkie kaczątko” trafiło do położonego po sąsiedzku Nadleśnictwa Olsztyn.

To właśnie tutaj leśnicy prowadzą od ponad dwudziestu lat ośrodek specjalizujący się w leczeniu ptaków. Tomuś, bo tak na cześć swojego wybawcy został nazwy łabędź, pod opieką pracowników Lasów Państwowych przez kilkanaście tygodni nabierał sił i rósł w imponującym tempie. Aż w końcu nadszedł czas na jego wypuszczenie.

— Z brzydkiego kaczątka zmienił się w pięknego ptaka — komentował wybawca łabędzia Tomasz Pampuch, który uczestniczył w akcji wypuszczania „Tomusia” na wolność.

Prowadzony przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych współpracuje z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Olsztynie oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie. Objęty jest nadzorem tych instytucji i posiada stałą specjalistyczną opiekę weterynaryjną.

Ośrodek się rozbudowuje – powstają nowe woliery ze specjalnym przeznaczeniem dla ptaków drapieżnych i zaplecze socjalno-zabiegowe. W ciągu roku olsztyńscy leśnicy przyjmują średnio 30 ptaków drapieżnych. Nie odmawiają również pomocy pozostałym gatunkom. Współpracują z innymi ośrodkami na terenie województwa.

Źródło: RDLP Olsztyn

Fot. RDLP Olsztyn

Fot. RDLP Olsztyn

Fot. RDLP Olsztyn

Fot. RDLP Olsztyn


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. @@@@@ #2819193 | 37.8.*.* 15 lis 2019 08:39

    Dobrze i tak ,że łowcy korników już nie ma bo jak nic łabędzia by odstrzelił i do stodoły zabrał jako eksponat

    odpowiedz na ten komentarz

  2. swan #2819042 | 46.186.*.* 14 lis 2019 20:17

    Super! Miło spojrzeć na wolne zwierze :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz