Policjanci uświadamiali uczniów co do zasad pierwszej pomocy

2019-11-14 10:33:42(ost. akt: 2019-11-14 10:40:07)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Co zrobić gdy jesteśmy świadkami wypadku lub gdy znajdziemy na ulicy osobę nieprzytomną. Jak w takich sytuacjach prawidłowo wezwać pomoc? Właściwego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu należy uczyć już od najmłodszych lat, dlatego też gołdapscy policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi wzięli udział w warsztatach o poruszaniu się po drodze i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego gołdapskiej komendy asp. Zbigniew Pietrewicz i sierż. szt. Jarosław Kowal.

Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, i w jaki sposób udzielić jej pierwszej pomocy.

Policjanci sprawdzili wiedzę dzieci z zakresu alarmowania służb oraz przypomnieli o różnych sytuacjach kryzysowych jakie mogą mieć miejsce. Omówili również zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieciaki doskonale znały wszystkie numery alarmowe, wraz z instruktażem, jak powinna przebiegać prawidłowa rozmowa z operatorem, podawały przy tym wiele przykładów sytuacji, jakie można zgłaszać.

W ramach zajęć dzieci miały możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy na specjalnie przygotowanym fantomie przeznaczonym do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ćwiczenia były nie lada wyzwaniem, z którym 9-latki doskonale sobie poradziły.

Z myślą o bezpieczeństwie każdy maluch otrzymał od funkcjonariuszy ulotkę z zasadami pierwszej pomocy oraz element odblaskowy.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze”.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Susan Benson #2975399 | 82.102.*.* 22 wrz 2020 12:43

    Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    odpowiedz na ten komentarz