Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wśród najlepszych w Turnieju Proobronnym „Młodzi dla Niepodległej”

2019-11-14 07:24:09(ost. akt: 2019-11-14 07:27:18)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W dniach 8-9 listopada w Olsztynie, w ramach projektu „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległości i europejskości”, odbywał się Wojewódzki Turniej Proobronny „Młodzi dla Niepodległej”. Okazją była 101 rocznica niepodległości Polski. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim: Emil Drabiński i Aleksander Ścibek z kl. VII oraz Katarzyna Jelińska z kl. VI.
Organizatorem Turnieju był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Współorganizatorzy to: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Klub Garnizonowy J.W., Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Turniej składał się z części historycznej, w której uczniowie pisali test wiedzy obejmujący lata 1887-1922” i części sportowo-obronnej, w której zawodnicy strzelali z broni pneumatycznej.

Następnie wzięli udział w biegu na orientację na dystansie 3 km, podczas którego rzucali granatem, przenosili skrzynkę z amunicją, transportowali rannego na noszach i zakładali opatrunek rannemu ze złamaniem.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i odnieśli w nim duży sukces. Najlepszym historykiem okazał się Emil Drabiński, który zajął indywidualnie I miejsce. Drużynowo w konkursie historycznym zajęliśmy II miejsce.

W całym turnieju uplasowaliśmy się na III miejscu. W turnieju wyróżnieni zostali również najmłodsi zawodnicy, którzy wykazali się wysoką wiedzą historyczną.

Nagrody trafiły do naszych uczniów: Katarzyny Jelińskiej i Emila Drabińskiego.

Gratuluję uczniom i ich rodzicom, bo sukces był skutkiem ciężkiej pracy podczas przygotowań do konkursu.

Aleksandra Wasyleczko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maruda #2821349 | 188.147.*.* 20 lis 2019 13:28

  Noooooo. Za to w narzekaniu i marudzeniu to jesteśmy mistrzami świata. Tego nikt nas nie musi uczyć, z tym się rodzimy, prawda malkontenci?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ktrr #2820708 | 83.6.*.* 18 lis 2019 23:12

  Kto ich uczy strzelania ja się pytam ??? To tylko wiatrówka ale i przy takiej zabawce już powinna być wpajana postawa oraz jak się trzyma w ogóle takie zabawki . Szkoda mi tych dzieci naprawdę .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Professor #2820251 | 31.0.*.* 18 lis 2019 06:34

  3 miejsce to nie najlepsi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. cft #2819844 | 31.0.*.* 16 lis 2019 18:54

  Mimo tego, że to jest wiatrówka można by było młodzieńcom wytłumaczyć przynajmniej jak trzymać broń, jak celować, wpajać zasady posługiwania się bronią od początku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz