O co będą spierać się posłowie?

2019-11-13 07:15:00 (ost. akt: 2019-11-12 14:58:58)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wczoraj posłowie po raz pierwszy zebrali się na posiedzeniu Sejmu IX kadencji. Zapytaliśmy kilku z nich, jaka będzie ta kadencja. Czy zdominują ją sprawy gospodarcze czy raczej światopoglądowe?
Iwona Ewa Arent (politolog) - kandydatka do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 2
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynIwona Arent, PiS
Ta kadencja to będzie czas konsekwentnego realizowania naszych zapowiedzi wyborczych. Pierwsza kadencja rządów naszej koalicji, była początkiem działań, które odmieniają Polskę. Nasz kraj na tym zyskał i dowodem tego jest wygrana naszego ugrupowania w ostatnich wyborach. Teraz będziemy zmieniali gospodarkę, tak, żeby móc zmieniać najważniejsze dziedziny naszego życia. Zyska na tym infrastruktura kraju i sami przedsiębiorcy. Oczywiście będziemy się też zajmować sprawami ideowymi. Na pewno nie pozwolimy na zmniejszenie zakresu ochrony życia nienarodzonych.

Janusz Władysław Cichoń (poseł) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 1
Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
Siedziba Okręgowej Komisji WyborcJanusz Cichoń, KO
Możemy spodziewać się takich działań ze strony PiS, które będą prowokowały i zaostrzały dyskusje światopoglądowe. To taka metoda, żeby zatuszować dramatyczny stan polskiej gospodarki. Wiedzą o tym najlepiej polscy przedsiębiorcy. My, jako opozycja, będziemy starali się nie dopuścić do dalszej degradacji gospodarki. Niestety jesteśmy w mniejszości.
Nasze ugrupowanie nie ma takich zamiarów, aby uczynić z tej kadencji Sejmu pole bitwy dotyczące aborcji czy religii.

Robert Gontarz Robert Gontarz, PiS
Sprawy światopoglądowe są bardzo ważne. Oczywiście, to nie jest tak, że ta kadencja ma przebiegać pod ich dyktando. Mam jednak poważne obawy, że opozycja będzie próbowała wprowadzić pod głosowania projekty ustaw, które miałyby w znaczący sposób zliberalizować obecne prawo chroniące życie nienarodzonych. Na pewno na to nie pozwolimy, bo każde życie jest święte. I trzeba je z pełną konsekwencją bronić. My w razie potrzeby z tego zadania wywiążemy się.

Marcin Robert Kulasek (dyrektor administracyjny) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 1
Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
Siedziba Okręgowej Komisji WyborcMarcin Kulasek, SLD
Jestem, niestety, przekonany, że to będzie kadencja, która upłynie pod znakiem przykrywania przez PiS projektami ustaw dotyczących tematów zastępczych tych najważniejszych rzeczy, czyli całej sfery gospodarki. Jest jednak jasne, że dotychczasowe rządy prawicy wyniszczyły gospodarkę do tego stopnia, że jesteśmy pod ścianą. Wojna ideologiczna będzie miała za zadanie to ukryć.

Jacek Protas (polityk) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 34, numer na liście 1
Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - ElbJacek Protas, KO
Sądzę, że ta kadencja Sejmu upłynie pod znakiem ustaw wprowadzanych przez PiS, które będą tematami zastępczymi. Rządząca koalicja ma już doświadczenie w zmienianiu Sejmu w maszynkę do głosowania. Szczególnie nocą. Nic nie wskazuje na to, że ta kadencja miałaby pod tym względem różnić się od poprzedniej. Przeciwnie. Rządząca koalicja czuje się tak pewnie, że już nie będzie zachowywała pozorów. Ten nadchodzący czas będzie dla Polski bardzo trudny. Również dlatego, że skończyły się pieniądze i już widać pierwsze oznaki zwalniania gospodarki.

Michał Wypij, Porozumienie
Uważam, że ta kadencja Sejmu będzie przebiegała pod znakiem gospodarki. Kadencja, która minęła, upłynęła pod znakiem transferów społecznych. Teraz musimy wesprzeć przedsiębiorców. To oni dają siłę rodzimej gospodarce. W dobie kryzysu gospodarczego, który jest przed nami, to od nich, właścicieli firm, będzie zależało, jak przez niego przejdziemy. Państwo musi ułatwiać życie polskim przedsiębiorcom, a nie je utrudniać np. przepisami. Być zawsze po stronie uczciwych przedsiębiorców. Bardzo bym chciał, żeby ta kadencja upłynęła pod hasłem "Po pierwsze gospodarka".

Zbigniew Ziejewski (rolnik) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 34, numer na liście 1
Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - ElblągZbigniew Ziejewski, PSL
Jest bardzo wiele do zrobienia. Polska wymaga całego pakietu ustaw, które uporządkują te najistotniejsze sfery życia, które do tej pory zostały zaniedbane. Wszyscy czekamy, aż będą spełnianie nie tylko obietnice wyborcze, ale standard życia nas wszystkich poprawi się w odczuwalny sposób. W PSL nikt nikomu nie narzuca spraw światopoglądowych. Każdy ma prawo sam podejmować decyzje o tym, co uważa za słuszne. Tu nic nie będziemy zmieniać.

SK

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. frost #2818320 | 213.216.*.* 13 lis 2019 16:32

  Próbka była już na inaugurację Sejmu , zwieńczona wersją hymnu polskiego w wykonaniu posła KO Tomczyka wykonaną na cześć wybranego marszałka Senatu Grodzkiego. Ten ostatni wybiera się do USA, żeby podziękować Senatowi USA za jakiś list wysłany w 2016 roku. Zaczyna się "zagranica" potem będzie "ulica". Niezłą małpiarnię wybrał sobie elektorat. Oto istota demokracji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. alekss #2818168 | 88.156.*.* 13 lis 2019 12:43

  Wstyd za Staroń. Żałuję swojego głosu na nią. Okazała się wyrachowaną pisówą

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. chłop #2818018 | 188.146.*.* 13 lis 2019 07:43

  Posłowie zostali wybrani , po to by pracować dla Polski.Dziennikarzom życzę by nie prowokowali ludzi do skłócenia narodu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Damski Bokser #2818010 | 213.73.*.* 13 lis 2019 07:28

  O wszystko

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz