Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Tak świętowaliśmy 11 listopada [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-11-12 08:23:16 (ost. akt: 2019-11-12 11:06:53)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Na sportowo, śpiewająco, w marszach, oficjalnie - na wiele sposobów obchodziliśmy święto niepodległości. Wojewódzkie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się w Olsztynie na placu Solidarności.

Zobacz także: Marszałek Piłsudski ze swoim sztabem w Elblągu [VIDEO] Marszałek Piłsudski ze swoim sztabem w Elblągu [VIDEO] W minioną niedzielę, 10.11, elblążanie mieli okazję spotkać Józefa Piłsudskiego przechadzającego się ulicami miasta. Wydarzenie zostało zarejestrowane,...

Olsztyn
Na placu Solidarności w obecności mieszkańców, honorowych służb mundurowych, harcerzy, organizacji kombatanckich odbyły się uroczystości wojewódzkie. Pod pomnikiem Wolności Ojczyzny przedstawiciele władz złożyli kwiaty.

Wojewoda Artur Chojecki powiedział: - Dziś mamy Polskę niepodległą. To wielki dar, który powinniśmy szanować i nigdy nie umniejszać jego znaczenia. Znając jego wartość, nigdy dobrowolnie nie wyzbędziemy się swojej suwerenności. Bo niepodległa ojczyzna jest wartością moralną i podstawową treścią dobra wspólnego, a suwerenność państwa jest koniecznym warunkiem, żebyśmy o wspólnym wymiarze naszego życia decydowali sami. Niech ten świąteczny czas da nam poczucie jedności i łączności z niezwykłymi wydarzeniami polskiej historii i z wybitnymi Polakami. Bądźmy jedną wielką rodziną, której na imię Polska.Fot. Kamil Foryś


W Olsztynie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono także na sportowo. W stolicy województwa 11 listopada odbył się III Olsztyński Bieg Niepodległości


Fot. Andrzej Sprzączak


Elbląg
Już w niedzielę na ulicach można było było spotkać marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast wczoraj uroczystości patriotyczne i pokaz sprzętu wojskowego odbyły się na placu Jagiellończyka. Rekordowa liczba uczestników, ponad tysiąc osób, wzięła udział w Biegu Niepodległości. Wieczorem w hali sportowo-widowiskowej odbył się koncert „Elbląg dla Niepodległej. Wystąpiła Elbląska Orkiestra Kameralna, która z chórem Cantata i zespołem Diament zaprezentowała utwory polskiej muzyki filmowej.

Elbląg
Fot. Marek Lewandowski

Nowe Miasto Lubawskie
Happening "Radosna Niepodległość" zorganizowany został przez Młodzieżową Radę Miasta i Szkołę Podstawową nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. Utworzoną żywą flagę narodową, którą sfotografowano z wysokości 22 metrów. W happeningu wzięli udział uczniowie nowomiejskich placówek oświatowych z opiekunami.

Nowe Miasto 11 11
Fot. Stanisław Ulatowski

Ostróda
Przy pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP odbył się Apel Pamięci. Przypomniano tych, którzy przez 123 lata niewoli walczyli o wolną i niepodległą Polskę: powstańców, żołnierzy, działaczy podziemia antykomunistycznego. Uroczystości odbyły się w asyście policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Policjanci oddali salwę honorową. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem.

Ostroda 11 11
Fot. Barbara Chadaj-Lamcho

Giżycko
W niedzielę 10 listopada 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana zaprosiła mieszkańców na piknik “Służymy Niepodległej”. Były pokazy sprzętu wojskowego, walk, wojskowa grochówka i występy artystyczne. 11 listopada odbyły się uroczystości oficjalne. Mieszkańcy na sportowo uczcili rocznicę, biorąc udział w okolicznościowym Turnieju Tenisa Stołowego i Biało- Czerwonym Biegu Niepodległości.

Giżycko
Fot. Zuzanna Ołdakowska


Iława
Biało-czerwone koszulki, szaliki, czapki – sobotni parkrun (bieg rekreacyjny) Mały Jeziorak miał patriotyczny charakter. Pod iławskim basenem zebrał się tłum biegaczy i biegaczek. W poniedziałek morsy z całego kraju kąpielą uczciły święto niepodległości. Do Jezioraka weszło 210 osób!

Iława Jeziorak
Fot. Mateusz Partyga

Nidzica
Jednym z punktów programu był występ laureatów XIII Powiatowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Potem odbyła się uroczysta akademię ,,Miejcie nadzieję" przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy.


Fot. Zuzanna Leszczyńska

Działdowo
Obchody zaczęły się 9 listopada turniejem piłki siatkowej, odbył się też pieszy rajd na cmentarz wojenny w Sarnowie. Następnego dnia mieszkańcy licznie przybyli na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Our Voice. 11 listopada po mszy świętej, w SP nr 3 można było obejrzeć program artystyczny.

W Działdowie 11 11
Fot. Katarzyna TomaszewiczPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. michał_LGBT #2817942 | 95.160.*.* 12 lis 2019 22:35

  Pochód nazistów i faszystów. Nie ma Polski, jest Europa.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. BRAWO #2817758 | 83.5.*.* 12 lis 2019 16:46

   Najciekawsze relacje były jak zwykle z Morąga.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz