Bartoszyce obchodziły 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

2019-11-11 18:55:10(ost. akt: 2019-11-11 19:10:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Zakończyły się miejskie uroczystości związane z tegorocznym Świętem Niepodległości. W tym czasie odprawiono mszę, zorganizowano zawody sportowe, było także coś dla duszy.
Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Udział w niej wzięły m.in. poczty sztandarowe szkół, kombatantów, służb mundurowych.

Jak zwykle nie zawiedli miłośnicy biegania. Podczas XVIII Bartoszyckiego Biegu Niepodległości tłoczno było w najmłodszych kategoriach wiekowych, ale i w najstarszych grupach na starcie stanęło sporo osób, co tylko może cieszyć. Widać, że aktywne spędzanie Święta Niepodległości powoli wchodzi nam w krew.

Po południu na mieszkańców Bartoszyc czekały jeszcze dwa wydarzenia. Pierwszym było spotkanie w BDK. Tam nie tylko rozstrzygnięto konkurs na kokardę narodową i nagrodzono laureatów, ale też można było wysłuchać występów chóru Canzone, zespołu Srebrne Nuty i Adama Gałki, a także obejrzeć krótkie przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej z domu kultury.

Ostatnim elementem była uroczystość na placu Bohaterów Westerplatte, podczas której m.in. odczytano Apel pamięci oraz oddano salwę honorową. Złożono również zapalone znicze pod pomnikiem Orła Białego. Całość zakończyła defilada pododdziałów biorących udział w uroczystości.


kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Patriotka #2817480 | 83.6.*.* 11 lis 2019 21:58

    Przed wyborami do Sejmu aż strach było otworzyć lodówkę by nie wyskoczył z niej któryś z kandydatów tacy byli aktywni. Ze szpadlami rozpoczynali remonty dróg, uczestniczyli we wszystkich możliwych mszach a jak przerżnęli wybory i mamy takie Wielkie Patriotyczne Święto to nie stać ich było na udział w tak doniosłej uroczystości ?! Widać wyborcy dobrze ich ocenili.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)