Olsztyński Czytuś powraca na kartach drugiej książki

2019-10-28 18:40:49(ost. akt: 2019-10-28 18:56:43)

Autor zdjęcia: Olsztyn Czyta/ FB

Nowa książka o przygodach Czytusia, znanego jako maskotka akcji "Olsztyn Czyta", jest już wydrukowana. Teraz, wspólnie z jej autorką Anną Mikitą i ilustratorem Kamilem Iwańczykiem, czekamy na premierę.
W październiku dowiedzieliśmy się, że Czytuś powróci na kartach kolejnej książki. Teraz wiemy też, że egzemplarze zostały już wydrukowane. O to, by jego przygody Czytusia porywały, zatroszczyła się Anna Mikita, a za to, by stworek świetnie się w niej prezentował, zadbał sprawdzony już ilustrator, Kamil Iwańczyk.

„Czytuś w świecie warmińskich baśni” to druga część przygód Bibliotecznego bohatera — zdradził nam tytuł książki Kamil Iwańczyk z MBP w Olsztynie. — Każdy czytelnik chcący śledzić losy tego przeuroczego czerwonego stworka powinien więc wkrótce udać się do najbliższej biblioteki, wziąć książkę z półki i zaprosić Czytusia do swojego domu.
Kilka lat temu Miejska Biblioteka Publiczna wydała książkę o przygodach Czytusia. Jej autorkami były Urszula i Iwonka Witkowskie, a zilustrował ją Kamil Iwańczyk, który na co dzień jest pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Ilustrator przyznał, że dla niego samego proces tworzenia był świetną zabawą i liczy na to, że podobne emocje będą przeżywać ci, którzy sięgną po wydawnictwo. — Mam nadzieję, że warstwa wizualna tworzy integralną całość z opowieścią Anny Mikity i pozwoli odbiorcy przenieść się w świat niezapomnianych wrażeń — powiedział Kamil Iwańczyk. I zapowiedział: — Razem z Czytusiem będziemy spoglądać zza rogu, czy wspólnie z czytelnikami przeżyje on niezapomniane przygody.

Książki nie będzie można kupić, ale na czytelników będzie czekać będzie w filiach MBP. Wkrótce poznamy też oficjalną datę jej premiery.

dbp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elwira #2811015 | 80.55.*.* 29 paź 2019 07:54

    Brawo :)

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Arek Ł. #2810889 | 88.156.*.* 28 paź 2019 20:25

    Ania pisze wspaniałe książki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz