Straszą ludzi cichą eutanazją

2019-10-24 20:10:25(ost. akt: 2019-10-24 19:13:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Aktywiści STOP NOP poinformowali, że w polskich szpitalach są przeprowadzane eutanazje. Twierdzą, że dysponują dokumentacją medyczną takiego przypadku. Ministerstwo Zdrowia już złożyło doniesienie do prokuratury za takie oskarżenia.
Po opublikowaniu na stronie internetowej tworzącego ruch antyszczepionkowy Stowarzyszenia STOP NOP i na jego profilach w socjalmediach informacji o dokonywanych cichaczem przez lekarzy eutanazjach na pacjentach szpitali, wybuchła prawdziwa panika. Autorzy informacji zwrócili się z apelem o przesyłanie im informacji o podejrzanych zgonach. Opisali też mechanizm prowadzonego ich zdaniem na masową skalę morderczego procederu.

Reakcja Ministerstwa Zdrowia i Naczelnej Rady Lekarskiej była natychmiastowa.

Do prokuratury zostało zgłoszone powiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez autorów informacji przypisującej lekarzom mordowanie pacjentów.

Pojawiły się też propozycje delegalizacji Stowarzyszenia STOP NOP, które promuje szokujące rewelacje na temat eutanazji w szpitalach.

To najwyraźniej ochłodziło zapał antyszczepionkówców, którzy postanowili załagodzić sprawę publicznie przepraszając na swojej stronie internetowej lekarzy, którzy wykonują rzetelnie i z poszanowaniem dobra pacjentów swoją pracę. Jednak antyszczepionkowcy latami zaprawieni w prawniczych i medialnych walkach ze służbą zdrowia nie poddają się łatwo. Przepraszając ponowili swój apel o zgłaszanie przypadków eutanazji.

"Apelujemy ponownie, jeśli Twój bliski zmarł w szpitalu na OIT sprawdź w dokumentacji medycznej, jakie leki zostały mu podane. Jeśli masz wiedzę lub podejrzenie, że mogło dojść do eutanazji w szpitalu proszę o kontakt" — wzywa już po raz kolejny autor apelu.

Według informacji antyszczepionkowców służąca do cichej eutanazji kombinacja leków to Morfina 145 mg na dobę plus Insulina przy bardzo niskim poziomie glikemii w bardzo dużych dawkach. Antyszczepionkowcy powołują przy tym na konkretny przypadek śmierci w wyniku zatrzymania krążenia. Twierdzą też, że dysponują dokumentacją medyczną opisanego przypadku.

— To nie był nasz apel, tylko jednej ze związanych z ruchem osób. Nie chcemy udzielać dodatkowych komentarzy.

Oczywiście sam apel jest opublikowany na naszej stronie internetowej i każdego, kto ma uzasadnione wątpliwości co do okoliczności i powodów śmierci swojego bliskiego w szpitalu namawiamy do kontaktu z jego autorem — wyjaśnia Justyna Socha, rzecznik organizacji STOP NOP.

— Wystarczy jednak przypomnieć historię Szymonka z Radomia, gdzie dziecko czekało na konsultacje lekarzy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, a lekarze wbrew woli rodziców zaprzestali podtrzymywać jego życie, żeby mieć uzasadnione podejrzenia, że polscy lekarze godzą się na proceder eutanazji nawet bez zgody bliskich — dodaje rzecznik ruchu antyszczepionkowców w Polsce.

Próbowaliśmy telefonicznie uzyskać komentarz o rewelacjach umieszczonych na stronie STOP NOP od przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej. Niestety nie było nikogo, kto chciałby się podjąć komentowania tych informacji. Nie doczekaliśmy się też odpowiedzi na wysłaną pocztą elektroniczną prośbę o komentarz.

Jedynie nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że środowisko lekarskie uważa wiele działań STOP NOP za nieodpowiedzialne i szkodliwe dla pacjentów i służby zdrowia, a propagowane przez nie akcje są najczęściej wewnątrz samego środowiska lekarskiego komentowane jako skierowane do osób niestabilnych emocjonalnie i prowadzone na pograniczu prawa.

Śląska Izba Lekarska poinformowała o skierowaniu sprawy do swojego zespołu radców prawnych, który ma przygotować dokumentu służące skierowaniu doniesienia do prokuratury.

— Cały samorząd lekarski jest oburzony apelem. Wszystkie izby lekarskie w Polsce zamierzają podjąć kroki prawne ukrócenia takich praktyk. Są one szczególnie szkodliwe dla społeczeństwa, podważają zaufanie pacjenta do lekarza, niezbędne dla prawidłowego procesu leczenia — stwierdza Tadeusz Urban, prezes ORL w Katowicach.

Aktywiści STOP NOP uważają, że problemu nie wolno lekceważyć. Przytaczają przy tym opinię jednego posłów.

— Chciałbym wierzyć w dobro, ale w kraju, gdzie jeszcze niedawno popularny był Pavulon, ludzie stojący na straży naszego bezpieczeństwa powinni reagować nawet wtedy, kiedy im się wydaje, że zarzuty są wyssane z palca. Ja z oceną poczekam na orzeczenie prokuratury — stwierdza poseł Paweł Skutecki odnosząc się do udokumentowanego zdaniem STOP NOP przypadku eutanazji, który stał się przyczynkiem do publikacji kontrowersyjnego apelu.
Stanisław KryścińskiKomentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. C#@12yt #2810726 | 5.173.*.* 28 paź 2019 14:43

  Prócz horrendalnych kolejek do specjalistów system wprowadzony przez ministerstwo wyklucz starsze osoby z badań. Np badanie mammografem jest dostępne tylko do 65 roku życia. Starsze mogą zachorować na raka piersi i umierać. Część leków nie jest dostępna dla starszych osób. Więc jak jest z tym lecznictwem w świetle konstytucyjnej równości Obywateli ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. eutanazja #2809571 | 83.3.*.* 25 paź 2019 15:00

   Rodzimy się zniewoleni, ktoś decyduje o naszym przyjściu na świat... może powinniśmy sami decydować kiedy odchodzimy...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Lesa #2809447 | 94.254.*.* 25 paź 2019 11:28

    Moja mamusia tez umarla w szpitalu w bardzo podejrzanych okolicznosciach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. skoro sa takie #2809361 | 89.228.*.* 25 paź 2019 09:08

     wiadomosci to cos musi byc na rzeczy, ps. podobne info bylo o lowcach skor wczesniej i sie potwierdzilo

     Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

    2. gość #2809346 | 5.172.*.* 25 paź 2019 08:34

     Zaraz po objęciu teki minister Szumowski na Jasnej Górze zawierzył polską służbę zdrowia Matce Najświętszej. No to chyba wiadomo, dokąd p. Socha powinna adresować swoje pretensje.

     Ocena komentarza: warty uwagi (61) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (11)