Odwołanie wojewody: to plotka

2019-10-23 15:08:12 (ost. akt: 2019-10-23 15:23:02)
Wojewoda Artur Chojecki

Wojewoda Artur Chojecki

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Pojawiły się plotki, że może dojść do odwołania wojewody Artura Chojeckiego. Zapytaliśmy o to posła Leonarda Krasulskiego, lidera PiS w okręgu elbląskim oraz Jerzego Szmita, lidera w okręgu olsztyńskim. Obaj są zgodni, że Artur Chojecki jest dobrym wojewodą.
— Jest bez zmian. Skupiamy się na tym co mamy do zrealizowania. Tu są działania związane z realizacją programu rządu w skali kraju oraz spraw podjętych na szczeblu lokalnym. W tej chwili jakiekolwiek informacje na temat zmiany wojewody po wyborach to czyste spekulacje niepotrzebne nikomu, komu rzeczywiście zależy na solidnej pracy urzędu. Takie medialne bicie piany — mówi poseł Leonard Krasulski, szef Prawa i Sprawiedliwości na terenie okręgu 34 obejmującego część elbląską i ostródzką województwa warmińsko-mazurskiego.

W bardzo podobnym tonie wypowiada się prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 35 obejmującym Olsztyn i Mazury. Również jego zdaniem nie ma mowy o zmianach na stanowisku wojewody warmińsko-mazurskiego.

— Nie ma takiego tematu. To spekulacje i komentarze osób, które nie mają żadnego wpływu na to, co się pod tym względem dzieje w polityce personalnej — stwierdza Jerzy Szmit. — Artur Chojecki znakomicie sprawdził się jako wojewoda. To dotyczy również całego jego zespołu, który stworzył i w urzędzie wojewódzkim i innych instytucjach rządowych naszego województwa. Nie ma żadnej potrzeby dokonywania zmian na tych czołowych stanowiskach — mówi stanowczo lider PiS w regionie olsztyńskim.

SK

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.