Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Wieliczkach

2019-10-18 09:56:57 (ost. akt: 2019-10-19 13:19:53)

Autor zdjęcia: Archiwum ZSP w Wieliczkach

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Powyższe słowa św. Jana Pawła II były mottem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Wieliczkach.

Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego na uroczystość przybyli obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. Wśród gości nie zabrakło także wójta gminy Wieliczki – Jarosława Kuczyńskiego, wiceprzewodniczących Rady Gminy Wieliczki – Pawła Herbszta i Augustyna Borkowskiego, kierownika Gminnej Publicznej Biblioteki w Wieliczkach – Elżbiety Kasprzyk oraz przewodniczącej Rady Rodziców – Karoliny Słabińskiej.

Uczniowie kl. III (Kornelia Woronko, Malwina Kuczyńska, Alan Krajewski), kl VIa (Joanna Nalewajko, Oliwia Przekop, Gabriela Kozłowska, Joanna Sulżycka), kl. VIb (Zuzanna Przybylak, Julia Olenkiewicz, Emanuel Miszczak, Weronika Olenkiewicz, Gabriel Ciszewski) pod kierunkiem Jolanty Motulewicz, Justyny Woronko oraz Izabeli Czapuryn przygotowali część artystyczno - muzyczną wzbogaconą prezentacjami składającymi się m.in. z archiwalnych zdjęć dokumentujących liczne wydarzenia z życia szkoły, uroczystości, konkursy, spotkania, wycieczki, co wśród zgromadzonych wywołało nie tylko żywiołową radość, ale i nieskrywane wzruszenie.

Uzupełnieniem pierwszej prezentacji był występ instrumentalny Katarzyny Łady (ukulele) i Krzysztofa Jankowskiego (akordeon).

Kolejne muzyczne występy uczniów również zachwyciły zgromadzonych; Kuba Życzewski przejmująco wykonał utwór E. Stachury „Wędrówką życie jest człowieka”, zaś Oliwia Jarmołowicz utwór A. Jantar „Radość najpiękniejszych lat” zadedykowała zgromadzonym pracownikom oświaty.

Dopełnieniem życzeń były fotograficzne podziękowania wszystkich klas składające się na kolejną prezentację multimedialną, za którą odpowiedzialny był Kacper Kmicic. Występy recytatorsko – muzyczne spajali konferansjerzy: Adrianna Sulżycka, Dominika Wojciulewicz oraz Przemysław Głowacki, którzy w pięknych słowach mówili o tym, co składa się na autorytet nauczyciela m.in. o odpowiedzialnym nauczaniu, prawdziwej pasji, pełnym zaangażowaniu i autentycznym współprzeżywaniu niezapomnianych chwil.

Dopełnieniem uczniowskich życzeń były podziękowania złożone przez Przewodniczącą Rady Rodziców – Karolinę Słabińską, która wyraziła wdzięczność za trud nauczania dzieci i młodzieży i pomoc w ich wychowaniu.

Podczas uroczystości szkolnej za szczególne osiągnięcia wójt Jarosław Kuczyński nagrodził Sylwię Balińską, Ewę Wasilewską – Ciwoniuk, Bożenę Dobrzyń i Jolantę Waszkiewicz.

Nagrody Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego otrzymali: Justyna Woronko, Izabela Czapuryn, Marta Karniej, Aleksandra Halama, Elżbieta Karaś i Marlena Miliszewska oraz wszyscy pracownicy obsługi i administracji.

Natomiast w Ełku podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły - Marek Dobrzyń odebrał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a Jolanta Motulewicz otrzymała Nagrodę Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Jolanta Motulewicz

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spwiel

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. starszy #2954118 | 83.31.*.* 30 lip 2020 08:01

  E wy , Wójcie smutny i zapeziałe radne , łoddajta stadionik nad jezioreckiem dzieciukom , kopio piłecke za stodoło . Do cego je ten stadjonik smutny Wójcie ? Kto nie z Jarkiem albo Mreckiem ten nie ma nic, kto nie z ks. łantkiem ten gzesy . Kilku durni się nie nawidzi a dzieci cierpią . Ku..a ! co za wiocha .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. starszy #2948708 | 83.31.*.* 16 lip 2020 07:39

  Ło łobacta , cenzura i zamiatanie wsiego nie dobrego pod dywan . Tera je wsio po PIS-owsku .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. A jakich laureatów #2807909 | 164.127.*.* 22 paź 2019 09:43

  ma Bożenia?

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 4. A Maro i Bożenia #2806863 | 164.127.*.* 19 paź 2019 20:54

  to za co?

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)