Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Warmii i Mazurach

2019-10-15 17:03:24 (ost. akt: 2019-10-15 14:18:32)

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Według nowego rozkładu pociągi pojadą już 20 października. Kilka ważnych zmian dotyczy także naszego regionu, dlatego właśnie zwrócić na to uwagę przed podróżą.
W związku z zakończeniem modernizacji infrastruktury kolejowej na odcinku Szczytno – Pisz od 20 października na trasę tę powrócą pociągi POLREGIO. Modernizacja będzie kontynuowana na odcinku z Pisza do Ełku, gdzie będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą przewoziły pasażerów POLREGIO na odcinkach Olsztyn – Gutkowo, Olsztyn – Braniewo oraz Olsztynek – Działdowo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na powyższych liniach kolejowych. Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Dodatkowo od 27 października nastąpi zmiana kursowania pociągów na lotnisko w Szymanach, co jest związane ze zmianami w lotach odbywających się do i z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury.

Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 20 października do 14 grudnia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń dostosowaną do potrzeb podróżnych. Codziennie na torach będzie ponad 7000 pociągów pasażerskich i towarowych. Równocześnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują realizację projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości blisko 76 mld zł.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

Źródło: mat. prasowe

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.