Żagle Warmii i Mazur rozdane!

2019-10-15 12:00:00(ost. akt: 2019-10-16 10:12:14)   Artykuł sponsorowany
W piątek, 11.10 podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów konkursu „Żagle Warmii i Mazur”. Wśród zwycięzców sami energiczni przedsiębiorcy, ale — co cieszy — sporo firm, którymi od lat dziarsko kierują kobiety.
Do tegorocznej edycji konkursu „Żagle Warmii i Mazur” 2019 zgłosiło się prawie 100 firm z naszego regionu. Kapituły konkursowe mały zatem twardy orzech do zgryzienia: która z tych firm w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju i promocji Warmii i Mazur? Członkowie poszczególnych komitetów zdani byli na wiedzę uzyskaną w czasie audytów w firmach biorących udział w konkursie. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: 1. Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur, 2. Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss oraz 3. Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości. Podczas gali w kategorii Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur — wręczona została także statuetka Nagrody Publiczności.

Gospodarzem gali był Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który na wstępie zaznaczył — W sposób szczególny pragnę powitać przedsiębiorców oraz organizacje z Warmii i Mazur, którzy podczas dzisiejszego wieczoru odbiorą statuetki i wyróżnienia w Konkursie Żagle Warmii i Mazur, dzięki czemu dołączą do prestiżowego grona ich posiadaczy. Głównym celem konkursu „Żagle Warmii i Mazur” jest wyłonienie najznamienitszych firm z regionu oraz ich promocja na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Nazwa konkursu „Żagle Warmii i Mazur” nawiązuje do tradycji naszego regionu znanego jako Kraina Tysiąca Jezior. Ponadto „żagle” to smukłość, zwinność, ale też potęga i prestiż. O sile gospodarczej regionu stanowi kondycja i zasobność regionalnych przedsiębiorców. Jestem dumny mogąc wszystkim państwu podziękować za codzienną ciężką pracę, choćby poprzez wręczenie statuetek i wyróżnień w konkursie, którego finał właśnie celebrujemy — mówił marszałek Brzezin.

Laureatem w kategorii „Najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur”, podkategoria PRODUKT — została firma MK Natural Cosmetics ze Stawigudy. Nagrodzony produkt to BIOETIQ Polanka Krem do cery suchej i dojrzałej. W tej samej podkategorii kapituła konkursowa przyznała ponadto wyróżnienie Przedsiębiorstwu Drzewnemu „Jawor” za kolekcję dębowych podłóg dwuwarstwowych Vintage Series. Kolejne wyróżnienie w tej podkategorii przyznano Gospodarstwu Pasiecznemu Leśny Dwór Jacek Pieńkos — za miody z tradycyjnie prowadzonych pasiek.

Z kolei w kategorii „Najlepszy Produkt i usługa Warmii i Mazur”, podkategoria PRODUKT LOKALNY — zwyciężyła firma VestaEco Composites za izolacyjną płytę nakrokwiową VestaEco ROOF. W tej samej podkategorii kapituła konkursu również przyznała dwa wyróżnienia: pierwsze otrzymał Instytut Zdrowia i Hortiterapii z Mrągowa za produkt lokalny: Żywa Woda MNP — Mgiełka tlenowa. Drugie wyróżnienie otrzymał Młyn Produkcyjno-Handlowy „Młyn w Rynku” za produkt lokalny: mąka orkiszowa.

Laureatem konkursu „Najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur” w podkategorii USŁUGA został natomiast Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie za usługę diagnostyki alergologicznej, wykonywanej analizatorem Laboratoryjnym PHARDIA. W tej samej kategorii komitet konkursowy także przyznał dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie za USŁUGĘ: Procedura profilaktycznej czasowej okluzji wewnątrznaczyniowej tętnic biodrowych wewnętrznych w prewencji krwotoków operacyjnych związanych z cięciem cesarskim i okołoprodowym wycięciem macicy w przebiegu ciąży powikłanej łożyskiem przodującym lub wrośniętym, z wykorzystaniem sali hybrydowej. Drugie wyróżnienie decyzją kapituły konkursowej powędrowało do Restauracji Cudne Manowce, która serwuje dania regionalne z surowców i produktów wyłącznie od dostawców lokalnych: ekologicznych, rodzinnych, którzy produkują je w sposób tradycyjny.

W bardzo ważnej dziś kategorii „Przedsiębiorstwo Odpowiedzialnie Społecznie WAMABOSS”, podkategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO — laureatem został Instytut Hortiterapii z Mrągowa. W tej samej podkategorii kapituła konkursu przyznała dwa wyróżnienia, które powędrowały do firmy Mulieres z Olsztyna oraz do Szkoły Tańca i Wdzięku Barbary i Wojciecha Przemienieckich.

Z kolei w podkategorii MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO wygrał DarMed. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały firmy Falken Trade Polska oraz ITM Software House.

W podkategorii ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWO laureatem zostało przedsiębiorstwo Dramiński. Wyróżnienie w tej samej podkategorii otrzymała firma Niczuk oraz Expom z Kurzętnika.

Regionalną Nagrodę Jakości w podkategorii DUŻE ORGANIZACJE PUBLICZNE otrzymał z kolei Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.
W podkategorii ORGANIZACJE PUBLICZNE ŚREDNIEJ WIELKOŚCI zwyciężył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego — Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie.

W podkategorii ORGANIZACJE PRODUKCYJNE I USŁUGOWE statuetkę otrzymał Partner Serwis z Elbląga. Kapituła konkursowa postanowiła w tej kategorii wręczyć ponadto dwa wyróżnienia. Wyróżnienie I stopnia w Regionalnej Nagrodzie Jakości za doskonałość w zarządzaniu poprzez jakość w kategorii organizacje produkcyjne i usługowe otrzymał Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku. Wyróżnienie w kategorii MIKRO ORGANIZACJE otrzymała Restauracja z Zielonym Piecem.

Obrazek w tresci


Nagroda Publiczności to zawsze najbardziej szczególne wyróżnienie, bo przyznają je ludzie: użytkownicy, czytelnicy, internauci. W tym przypadku wygrała firma, która zgromadziła największą liczbę organicznych głosów internautów w głosowaniu, które odbyło się na stronie www.gazetaolsztynska.pl.
Każdy mógł zagłosować na produkt, produkt lokalny lub usługę, która brała udział w tegorocznej edycji konkursu. Statuetkę otrzymała firma MK Natural Cosmetics ze Stawigudy za produkt BIOETIQ Polanka Krem do cery suchej i dojrzałej — to na niego internauci oddali najwięcej głosów organicznych.

Na zakończenie marszałek Gustaw Marek Brzezin w ramach Regionalnej Nagrody Jakości wręczył Panu Zbigniewowi Zbyszyńskiemu, przedstawicielowi Michelin Polska wyróżnienie dodatkowe — za szczególny wkład i wieloletnie zaangażowanie w rozwój idei zarządzania w systemie Total Quality Management.

Galę uświetnił koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod batutą Piotra Sułkowskiego.

Obrazek w tresci

— Poznaliśmy dziś laureatów i wyróżnionych w konkursie „Żagle Warmii Mazur”. Innowacyjne i nowoczesne firmy, dzięki którym rośnie gospodarka Warmii i Mazur, a to ona decyduje o sile regionu i jakości życia jego mieszkańców. Jeszcze raz serdecznie gratuluję laureatom, gościom dziękuję za obecność i do zobaczenia w przyszłym roku — podsumował marszałek województwa.