Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

2019-10-14 16:00:00(ost. akt: 2019-10-14 12:33:56)

Autor zdjęcia: USC Janowiec Kościelny

W Janowcu Kościelnym odbyła się uroczystość z okazji Złotych, Diamentowych oraz Żelaznych Godów.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Szanownych Jubilatów i ich rodzin, celebrowaną przez Proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela -księdza kanonika Jacka Lubińskiego.

Po mszy św. wójt Piotr Rakoczy wręczył w imieniu Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz dyplomy gratulacyjne.

Wójt w imieniu Samorządu Gminnego i własnym złożył wszystkim Jubilatom serdeczne gratulacje i podziękowania, za piękny przykład jakim jest stworzenie szczęśliwej rodziny i wytrwanie ze sobą przez wiele lat w małżeństwie, co jest dumą dla społeczności lokalnej.

Listami gratulacyjnymi oraz upominkami zostały uhonorowane również pary obchodzące Diamentowe i Żelazne Gody, którym wójt Piotr Rakoczy oraz przewodnicząca rady gminy Marianna Malinowska życzyli szczęścia, miłości i wytrwałości w drodze ku kolejnym jubileuszom.

Ksiądz Kanonik wszystkim Jubilatom wręczył pamiątkowe listy od Biskupa Płockiego wraz z błogosławieństwem na dalsze zgodne i pełne miłości lata życia w małżeństwie.

Dalsza część uroczystości, przy kawie i torcie, odbyła się w radosnej atmosferze na plebanii, gdzie Jubilaci podzielili się receptą na dożycie tak pięknych lat wspólnie.

Do par, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości, wójt wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego udał się do miejsca zamieszkania, gdzie zostały wręczone medale, kwiaty, upominki oraz dyplomy gratulacyjne. Spotkania z małżonkami przebiegały w miłej atmosferze, dzięki gościnności gospodarzy.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ksiądz #2803977 | 31.0.*.* 15 paź 2019 00:21

    Kapłan sam był bez żony?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. faceci powinni #2803881 | 89.228.*.* 14 paź 2019 19:06

    dostac dodatkowa kasze za szkodliwosc

    odpowiedz na ten komentarz