Wybory 2019: komentują Maksymowicz, Chojecki, Arent, Małecki, Kossakowski i Kopiczko

2019-10-13 22:29:51(ost. akt: 2019-10-13 23:24:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zakończyło się głosowanie w wyborach parlamentarnych. Wybraliśmy osoby, które przez kolejne cztery lata będą nas reprezentować w Sejmie i w Senacie. Jak wyniki wyborów komentują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości?
Wojciech Stefan Maksymowicz (lekarz) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 1
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: nie należy do partii politycznej
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynWojciech Maksymowicz:
— To była ważna kampania, w której najważniejszymi momentami były spotkania z ludźmi. Jeśli chodzi o mnie kilka dni temu wydarzył się dla też bardzo ważny moment zawodowy. Jeden z moich pacjentów w klinice budzik wybudził się że śpiączki. Teraz prawdopodobnie, bo oczywiście nie mamy jeszcze wyników głosowania w naszym okręgu wyborczym, więcej aktywności będę musiał poświęcić polityce. To konsekwencja podjęcia wyzwania, jakim było okazanie mi zaufanie w postaci udzielenia pierwszego miejsca na liście rządzącej partii. I to partii, która zwyciężyła w kolejnych wyborach.

Artur Henryk Chojecki (urzędnik państwowy) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, nr na liście 3
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynArtur Chojecki:
— Do ostatniej chwili prowadziliśmy kampanię wyborczą. Atmosfera w naszym sztabie jest dobra, a nawet bardzo dobra. Z uwagą wysłuchaliśmy wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Reakcja była entuzjastyczna. Ostatnie lata to wiele zmian w Polsce. Wypada podziękować wyborcom za zgodę na ich kontynuację. To dowód na to, że działamy w dobrym kierunku.
W tej kampanii musieliśmy stawić czoła atakom opozycji, która próbowała podważyć dokonania ostatnich lat. To się nie udało. Polacy chcą dalszych zmian. To bardzo ważny moment. Również dla naszego regionu. Moment, w którym można mówić, że wprowadzane również przez warmińsko-mazurski urząd wojewódzki działania będą kontynuowanie.

Iwona Ewa Arent (politolog) - kandydatka do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 2
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynIwona Arent:
— Polacy chcą dalszych zmian, które rozpoczęliśmy cztery lata temu. Mam nadzieję na również dobry wynika naszego ugrupowania na Warmii i Mazurach co w skali kraju. My pracujemy cztery lata, ale oczywiście sposób dotarcia z informacją na temat działań, które prowadzimy i umiejętność wsłuchania się w potrzeby mieszkańców dla samej kampanii są kluczowe. Dzisiejszy wieczór jest dla nas wszystkim świętem, bo wynik, które otrzymało nasze ugrupowanie świadczy jednoznacznie o tym, że umiemy zarówno wsłuchać się w autentyczne potrzeby ludzi, jak i skutecznie działać. Tak, żeby Polska wydostała się z zapaści pod wieloma względami, którą zafundowali nam nasi poprzednicy. Kolejne cztery lata będą w tym kluczowe.

Jerzy Wojciech Małecki (specjalista bankowości) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 5
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynJerzy Małecki:
— Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Oczywiście są wśród nas tacy, którzy liczyli nawet na wyższe poparcie. Jednak ten wynik to jednoznaczny dowód na to, że Polacy zgadzają się z kierunkami działań, które podjęliśmy, a my jako drużyna, jako partia polityczna potrafimy działać tak, żeby tego zaufania nie zawieść.
Teraz oczywiście trwa liczenie głosów i takie sprawdzone wyniki będziemy mogli poznać dopiero za wiele kolejnych godzin. Oczywiście dla każdego z nas, kory w tej chwili sprawuje mandat poselski to jest trochę nerwowy moment, bo to tak jak zanoszenie CV do pracodawcy, a naszym pracodawcą są wyborcy, dla których na co dzień pracujemy i których problemy mamy rozwiązywać. Trzeba też zauważyć wysoką frekwencję i tu należy się podziękowanie każdemu, kto wziął udział w głosowaniu. Niezależnie od tego kto, jakiego wyboru dokonał.

Wojciech Kossakowski (prawnik) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 4
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynWojciech Kossakowski:
— Genialny wynik i genialna frekwencja. Opozycja próbowała się mobilizować, ale Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Jak pokazują pierwsze wyniki - 44 proc. głosujących oddało głos na Prawo i Sprawiedliwość. Trzeba podkreślić, że jest to 44 proc. po 4 latach rządzenia. Tak jak powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości po 4 latach rządzenia, gdzie nie raz droga była kręta i pod górkę. Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom, za udział w wyborach i za wszystkie głosy.

Małgorzata Kopiczko (senator RP) - kandydatka do Senatu w okręgu nr 87, numer na liście 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynMałgorzata Kopiczko:
— Bardzo cię cieszę z tego wyniku. Mamy większość parlamentarną. Pokazuje to, że program Prawa i Sprawiedliwości został dobrze zrealizowany, dobrze wykonaliśmy naszą racę posłów i senatorów. I wyborcy to docenili. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, bo tak duża frekwencja jest bardzo dobrą wiadomością, świadczy o dużym zaangażowaniu naszego społeczeństwa.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xzy #2803725 | 83.6.*.* 14 paź 2019 14:56

  Panu Maksymowiczowi malo wladzy zapragnal byc ministrem zdrowia i tak skakal z kazdej partii to nie jest dla mnie wiarygodny czlowiek

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2803705 | 88.156.*.* 14 paź 2019 14:32

  Prof. Maksymowicz Pana miejsce pracy jest na ul.Warszawskiej w Olsztynie, a nie w Warszwce!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2803466 | 5.172.*.* 14 paź 2019 09:23

  Maksymowicz - człowiek chorągiewka. Ciekawe czy ma własne poglądy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ewa #2803426 | 89.228.*.* 14 paź 2019 07:58

  Panie profesorze Maksymowicz! A może teraz niech pan wszystkim powie czemu operacje u pana na oddziale neurochirurgi w Szpitalu Uniwersyteckim są odwołane? Podobno nagle Szpital nie ma pieniędzy. Co z ludźmi, którzy czekają i są poważnie chorzy? Mają czekać kolejne kilka miesięcy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)