Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie obchodzi Dzień Edukacji Narodowej

2019-10-13 07:34:03(ost. akt: 2019-10-13 07:34:43)

Autor zdjęcia: Lech Wąsowski

W piątek 11 października w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Stefan Procyk, który podziękował wszystkim nauczycielom za wysiłek włożony w edukację młodego pokolenia. Przypomniał również o wielkim sukcesie Olgi Tokarczuk, która otrzymała nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Podkreślił wartość edukacji w osiąganiu sukcesów. Podziękowania otrzymali również pracownicy administracji i obsługi, bez których proces nauczania byłby bardzo utrudniony.

Dyrektor podkreśli też wartość pracy uczniów i ich stosunku do obowiązków. Jako kolejni zabierali głos przewodniczący rady rodziców Zdzisław Śniadach i przewodniczący samorządu uczniowskiego Michał Strupiechowski.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli na ręce dyrektora bukiet kwiatów, jako podziękowanie dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.

Po wyprowadzeniu sztandaru nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 3a. Były wiersze i humor, a także gala „Belfer roku”. Uczniowie w różnych kategoriach nominowali wielu pedagogów. Wyróżnieni „Belfrowie” otrzymali wiele braw i statuetki.

Na zakończenie uczniowie klasy 3a w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli gorące życzenia pedagogom.

ZSE


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZespolSzkolEkonomicznychEkonomik