Pijany kierowca wjechał na posesję i zabił kilkanaście kur

2019-10-08 18:37:00(ost. akt: 2019-10-08 19:25:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

W niedzielę (6 września) pijany 21-latek bez wiedzy swojego znajomego wziął kluczyki od jego auta i pojechał nim z Ełku w kierunku miejscowości Prostki. Jedna nieprzemyślana decyzja podjęta pod wpływem alkoholu, spowodowała ciąg zdarzeń, które w efekcie zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny w policyjnym areszcie...
21-letni mieszkaniec gminy Prostki wieczorem odwiedził swojego znajomego w Ełku. Obaj razem do późnych godzin nocnych pili alkohol. W pewnym momencie, kiedy właściciel mieszkania zasnął, 21-latek w tajemnicy wziął kluczyki od jego auta i pojechał w kierunku Prostek.

Po drodze w miejscowości Niedźwiedzkie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. To jednak nie zatrzymało rozpędzonego samochodu, który wjechał na podwórko, uszkadzając różne elementy gospodarstwa i zabijając kilkanaście kur.

Mężczyzna wysiadł z uszkodzonej osobówki i pozostawił ją na posesji, a sam zamówił taksówkę i wrócił nią do swojego znajomego, by opowiedzieć mu co zaszło. Tam też zastali go i zatrzymali policjanci. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w tym czasie miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Powstałe w wyniku tego zdarzenia straty właściciel posesji wstępnie oszacował na kwotę około 10 000 zł.


21-latek usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie strat w mieniu.

Źródło: KPP Ełk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pijany rycho #2801629 | 83.21.*.* 8 paź 2019 20:26

    Mordę pokazać

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. a #2801603 | 88.130.*.* 8 paź 2019 19:53

    dozywocie....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)