Nowe Renault Clio już w Olsztynie. Umów się na jazdę próbną.

2019-10-01 15:28:46(ost. akt: 2019-10-02 10:17:26)
Nowe Clio korzysta z technologii stosowanych w modelach wyższej klasy (Megane, Espace).

Nowe Clio korzysta z technologii stosowanych w modelach wyższej klasy (Megane, Espace).

Autor zdjęcia: Renult Alcar

Nowe Clio to już piąta odsłona bestselleru francuskiej marki, który sprzedał się dotychczas w około 15 milionach egzemplarzy. Wprowadzony w 1990 roku Clio, to najlepiej sprzedający się model marki Renault na świecie. W Europie od 2013 roku plasuje się w ścisłej czołówce segmentu B. W latach 2012-2018 jego sprzedaż rosła z roku na rok.

Co wyróżnia piątą generację tego miejskiego samochodu?


Nowe Clio może się pochwalić pięcioma gwiazdkami w teście EuroNCAP i kontynuuje tradycję samochodu idącego nie tylko z duchem czasu, ale też bezpiecznego. Dynamiczny charakter uzupełnia fantastyczne trzymanie się drogi. Renault nie ukrywa, że mamy do czynienia z najlepszą generacją Clio, jaką wyprodukowano. To dzięki spełnieniu wszystkich procedur dotyczących jakości — od projektu po gotowy produkt.

Przyjrzyjmy się jednak sylwetce. Jest o wiele bardziej nowoczesna i masywna. Odwołuje się do DNA marki, które decyduje o jego sukcesie od niemal 30 lat i czerpie z mocnych stron poprzednich czterech generacji, otwierając nowy, wyczekiwany rozdział historii.

Co ciekawe, nowe Clio korzysta z technologii stosowanych w modelach wyższej klasy (Megane, Espace). Wysokie standardy w zakresie przestronności i komfortu wnętrza pochodzą z Clio II, a od Clio IV nowy model przejął wyrazistą stylistykę, która stała się inspiracją dla całej gamy samochodów Renault i prawdziwą wizytówką marki. Nowe Clio zaprojektowano z myślą „evolution i revolution”. Jest nowoczesne, dynamiczne, bardziej muskularne, a uwagę zwracają świetnie zaprojektowane reflektory (Full LED w standardzie!) i lampy. Jest zatem całkiem przeprojektowane, ale jednak bardzo znajome dla oka, więc w przypadku wyglądu zewnętrznego mówimy o ewolucji. Rewolucję znajdziemy jednak we wnętrzu, w którym dominuje nawiązanie do segmentów aut wyższej klasy. Uwagę zwraca tablet multimedialny (system multimedialny EASY LINK, obsługa Apple Car Play oraz Android Auto), który mimo wystającej konstrukcji zupełnie nie przeszkadza podczas jazdy i jest świetnie skomponowany z wnętrzem, wygodna kierownica, ładnie zresztą narysowana czy wygoda w obsłudze panelu klimatyzacji. Do Clio trafia też system MULTI-SENSE, wcześniej dostępny jedynie w samochodach wyższych segmentów. Daje możliwość personalizacji doznań z jazdy – ustawienia silnika, układu kierowniczego i oświetlenia ambientowego we wnętrzu. Do wyboru jest aż 8 wariantów kolorystycznych wnętrza.

Nowe Clio oferuje najbogatszy pakiet systemów bezpieczeństwa oraz wspomagania prowadzenia i parkowania w segmencie. Na szczególną uwagę zasługują nowości w ofercie: Kamera 360 stopni, aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów czy EASY PILOT – asystent jazdy w korku i na autostradzie, będący wstępem do jazdy autonomicznej.

Wnętrze zostało zorientowane całkowicie na kierowcę. Na uwagę zasługuje zespół wskaźników i zegarów o przekątnej aż do 10 cali, który zapewnia duże opcje personalizacji oraz bardzo dobre materiały — miękkie obicie deski rozdzielczej, paneli na drzwiach, obramowania konsoli środkowej. Pochwalić można też wygodne fotele, zaprojektowane pod kątem świetnego trzymania bocznego. W środku ma być jak najwięcej miejsca, więc pomaga tu specjalny design foteli, dzięki czemu na więcej miejsca mogą liczyć pasażerowie z tyłu. Jak na auto klasy B na pochwałę zasługuje bagażnik — 391 litrów.


• 3 nowe silniki benzynowe: SCe 65 KM, TCe 100KM i TCe 130 KM
• 2 rodzaje automatycznej skrzyni biegów: dla silnika 1,0 TCe 100 skrzynia X-TRONIC, dla silnika 1,3 TCe 130 dwusprzęgłowa EDC.
• wersja LPG na silniku TCe 100
• oszczędne, niskoemisyjne i dynamiczne silniki diesla o mocy 85 i 115 KM z zaawansowanymi technologiami wpływającymi na ograniczenie emisji CO2
Od roku 2020 Clio będzie również dostępne z rewolucyjnym silnikiem hybrydowym E-TECH.

W odpowiedzi na potrzeby klientów Renault przygotowało kompletnie nową gamę silników:

Fanów sportowej jazdy ucieszy fakt, że nowe Clio będzie również dostępne w wersji R.S. Line o sportowym designie, która czerpie bezpośrednie inspiracje z Renault Sport. Fanów stylistyki odsyłamy jednak do najbogatszej wersji INITIALE PARIS, która wyznacza nowe kierunki stylistyczne.

Nowe Renault Clio jest już dostępne w sprzedaży — od 499 zł miesięcznie w kredycie Easy Box. Możemy skorzystać z promocyjnej oferty serwisowej EASY SERVICE przez 4 lata lub 60 000 km przebiegu. Piękny, specjalny lakier — Orange Valencia przy zamówieniu samochodu w październiku dostaniemy tylko za złotówkę. Chętnych do przetestowania modelu zapraszamy na jazdę próbną do Renault Alcar — ul. Lubelska 39A (tel. 533 961 461).
ZAPISZ SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ