Ochotnicy z Mikołajek dołączyli do grona wiekowych jednostek

2019-09-30 14:49:31 (ost. akt: 2019-09-30 15:19:26)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Stulecie działalności obchodzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach. Jubileusz uczcili wysłuchaniem mszy świętej i uroczystym apelem z udziałem zacnych gości.
Prawdą jest, że początki straży ogniowej w Mikołajkach sięgają 1908 roku, lecz formalnie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej figuruje od roku 1919. Stare zapiski mówią, że pożarnicy z Mikołajek zawsze byli zaangażowani w rozwój jednostki i cechowali się dzielną postawą oraz ofiarnością w walce z żywiołami.

Do niedawna jednostka nie posiadała swojego sztandaru, jednak we wrześniu 2017 roku ten symbol łączności strażaków ze społeczeństwem został druhom wręczony.

Uroczystość stulecia OSP rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. kapelana Macieja Górkę, proboszcza z Lipinek oraz ks. Zdzisława Baranowskiego, duszpasterza parafii w Mikołajkach.

Po wyjściu z kościoła rozpoczął się apel przed remizą. Uroczystości w Mikołajkach zaszczyciło wielu gości z Gustawem Markiem Brzezinem, marszałkiem województwa i Andrzejem Ochlakiem, starostą powiatu nowomiejskiego na czele.

Prawdziwy grad życzeń i gratulacji dla druhów ochotników z Mikołajek przekazali goście Marianowi Kotewiczowi prezesowi jednostki. Podczas apelu sztandar jubilatki uhonorowany został Złotym Znakiem Związku. Kilku druhów otrzymało odznaki za wysługę lat, natomiast brązowymi odznakami Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wyróżniono najmłodszy narybek jednostki.
Po części oficjalnej pod dachem remizy odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem druhów i zaproszonych gości.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zulu #2798401 | 83.6.*.* 2 paź 2019 00:43

    Czy ci wszyscy " umundurowani" byli przy jakimkolwiek pożarze ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz