Silny wiatr, deszcz, a nawet burze. IMGW wydał ostrzeżenie dla Warmii i Mazur

2019-09-30 07:08:05 (ost. akt: 2019-09-30 11:08:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował ostrzeżenie dla 12 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Synoptycy informują o silnym wietrze, który może wiać z prędkością nawet 90 km/h.
Jak informuje Tomasz Siemieniuk z IMGW-PIB w Białymstoku, przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 30.09 do godz. 04:00 01.10.2019 i dotyczy 12 powiatów:
*) bartoszyckiego
*) braniewskiego,
*) działdowskiego,
*) Elbląg,
*) elbląskiego,
*) iławskiego,
*) lidzbarskiego,
*) nidzickiego,
*) nowomiejskiego,
*) Olsztyn,
*) olsztyńskiego,
*) ostródzkiego.

Początek tygodnia nie będzie nas rozpieszczał, jeśli chodzi o pogodę. W poniedziałek niebo będzie bardzo zachmurzone. Wystąpią przelotne opady deszczu, a lokalnie możliwe są nawet burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, po południu wzmagający się do dość silnego i silnego, w porywach osiągającego 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, do północy w porywach do 75 km/h, głównie na wschodzie i północnym wschodzie województwa, przeważnie zachodni.

Jak wynika z ustaleń synoptyków, padać ma przez cały tydzień. Na szczęście w kolejne dni wiatr straci na sile.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij