Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka

2019-09-25 09:25:17(ost. akt: 2019-09-25 09:36:24)
Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu w wypadku na jeziorze Kisajno

Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu w wypadku na jeziorze Kisajno

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadząca śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka podała w środę wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Producent filmowy zginął w wypadku na jeziorze Kisajno.
— Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno — informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy prokuratury. — Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej.

Jak dodaje Krzysztof Stodolny, badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie