Przed nami Święto Ziemniaka w Kandytach

2019-09-24 11:25:47(ost. akt: 2019-09-24 11:28:15)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Pożegnaliśmy lato, jesień wita nas swymi barwami i zapachami... tak, tak zapachami ogniska, pieczonych ziemniaków, spadających liści. W jesiennych klimatach 29 września 2019 r. o godz. 13 w Kandytach odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kandytach.
Kandycianki nie próżnowały tego lata. Projekt "Smacznie, zdrowo, kolorowo z kandyckim KGW”, prowadzony za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” wraz z Lokalną Grupą Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście i sfinansowany ze środków programu grantowego "Działaj Lokalnie 2019", pozwolił paniom z KGW rozwijać swoje pasje i dzielić się z nimi z chętnymi mieszkańcami wsi. Dziewczyny gotowały, piekły, zbierały ziemniaczane przepisy i nie tylko.

We wrześniu odbyły się otwarte spotkania dla mieszkańców, chętnych poznać tajniki kandyckiej kuchni. Panie z KGW wystawiały się z swoim stoiskiem na festynach i jarmarkach w regionie i gminie, zakupiły sprzęt do świetlicy wiejskiej: ławki, stoliki oraz namiot plenerowy. Nie były by to kobiety, gdyby nie zadbały o swój wygląd — w ramach projektu przygotowane zostały też piękne stroje dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich.

Święto Ziemniaka to impreza przygotowana na zakończenie i podsumowanie projektu. Nie zabraknie ziemniaczanych smakołyków jak pierogi, kartacze, pieczone ziemniaki, babki ziemniaczane i inne. Zagrają lokalne zespoły, a po zmierzchu zakończymy imprezę zabawą z DJ.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pyza #2795310 | 83.6.*.* 24 wrz 2019 19:15

    Ostatnio święto kartofla w Kandytach zakończyło się również po zmierzchu ale interwencją Policji, zatrzymaniami do wytrzeźwień na Posterunku w Bartoszycach, połamaną szczęką, złamaną ręką itp. Oj wioski się bawiły i były wiejskie atrakcje. Czekamy na replaya

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)