66-latek zabłądził w lesie i trafił do Rosji

2019-09-23 14:48:12(ost. akt: 2019-09-23 15:27:57)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

Mieszkaniec gminy Korsze wybrał się na grzyby i zabłądził. Po długiej wędrówce, torami trafił do Rosji. 22 września, tuż po godzinie 7 rano, służby rosyjskie przekazały informację funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach o zatrzymaniu obywatela Polski.
Mieszkaniec gminy Korsze, dzień wcześniej wybrał się rowerem do pobliskiego lasu, na grzybobranie. Podczas zbierania grzybów zgubił się, a kiedy próbował odnaleźć drogę powrotną zastała go noc. Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Od miejsca, gdzie pozostawił rower przeszedł około 20 km i dotarł w rejon Barcian. 66-latek, gdy zobaczył tory, myślał, że dotrze nimi do Korsz. Po przekroczeniu granicy państwowej został zatrzymany przez Rosjan. Dyżurny Strażnicy Żeleznodorożnyj poinformował o zdarzeniu polską Straż Graniczną. Rosjanie przekazali grzybiarza funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach.

Cały i zdrowy wrócił do swojego domu.

Sezon grzybowy w pełni, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie leśnych wycieczek, czy grzybobrania.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. d #2795323 | 89.229.*.* 24 wrz 2019 19:47

    A w koszyku papierosy ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz