Żurawinowo po raz piąty w Jeleniu

2019-09-22 12:00:00(ost. akt: 2019-09-19 15:15:32)
W Jeleniu mieszkańcy i goście świętowali V edycję Święta Żurawiny – strawy dla ciała i ducha. Impreza odbyła się na boisku wiejskim i została połączona z otwarciem placu zabaw dla naszych najmłodszych.
Sołeckie święto zgromadziło licznie zaproszonych gości z całej gminy, nie zabrakło burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, zastępcy burmistrza Janusza Bieleckiego, radnego z tego okręgu Leona Chmielewskiego oraz wielu innych znakomitych gości. Imprezę otworzyła sołtys Justyna Karda-Błaszkowska, po części oficjalnej został otwarty konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z żurawiną.

W trakcie święta można było wziąć udział w zawodach sportowych i konkursach przygotowanych przez organizatorów festynu. Na smakoszy czekali wystawcy i kiermasz przetworów z żurawiny, potrawy tradycyjnej kuchni polskiej i kiełbaski z grilla. Mieszkanki wsi zadbały o słodki poczęstunek, stoły obrodziły w piękne i z pewnością pyszne wypieki.

Na najmłodszych czekała moc atrakcji, dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki quadem, malowanie twarzy, kucyki i wiele innych. Nie zabrakło występów uczniów Szkoły Podstawowej w Wąpiersku. Specjalnym punktem programu był niezwykły pokaz iluzjonisty Łukasza Ogonowskiego – uczestnika programu Mam Talent.

UM Lidzbark

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Typowy janusz #2794470 | 31.0.*.* 22 wrz 2019 14:31

    Czar par w końcu czy senat ha ha ha ha ha ha

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz