PiS przeciw prezydentowi Olsztyna

2019-09-15 16:21:44 (ost. akt: 2019-09-15 16:25:23)

Autor zdjęcia: Karol Kiłyk

Wykorzystywanie dzieci do celów propagandowych zarzucili działacze Prawa i Sprawiedliwości prezydentowi Olsztyna, Piotrowi Grzymowiczowi.
Politycy PiS na zwołanej w niedzielę konferencji prasowej odpierali ataki na rząd, któremu kilka dni wcześniej Piotr Grzymowicz zarzucił drastyczne obcinanie wpływów do budżetu samorządu. Prezydent wstrzymał m.in. finansowanie nauki pływania dzieciom z olsztyńskich szkół. Decyzję argumentował właśnie skutkami polityki rządu.

- To jest skandal. Wykorzystywanie działań samorządu do zwykłej partyjnej propagandy. To stawia pod znakiem zapytania, czy Piotr Grzymowicz jest w stanie skutecznie zarządzać miastem. - mówił na konferencji Jerzy Szmit, prezes regionalnych struktur PiS. W konferencji prasowej uczestniczyli także radni Radosław Nojman (miejski) i Dariusz Rudnik (wojewódzki)

SK

Komentarze (73) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. elf #2794196 | 37.47.*.* 21 wrz 2019 14:42

  Ale ten PiS bezczelny. Ośmielają się krytykować naszego uwielbianego prezydenta, WIELKIEGO BUDOWNICZEGO, SŁOŃCE WARMII.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #2792805 | 89.65.*.* 18 wrz 2019 14:04

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Chamskie są w większości wasze komentarze, zwłaszcza dotyczące osobiście Szmita, którego powinniście popierać, bo gość ma możliwość coś Wam w Warszawie załatwić dla miasta i regionu. I wiele zrobił, zwłaszcza w sprawie dróg, kolei, przeciwdziałania spalarni - która zrujnowałaby finanse Olsztyna. Ale Wy jak ten KUŃ z klapkami, powtarzacie bo wam Grzymowicz coś wciska. A ten betoniarz oszczędza na dzieciach od wielu lat, bo nie umie pieniędzmi gospodarować. I zawsze oszczędzał na sprawach społecznych - nie budował szkół, przedszkoli, miał to w dupie, że nie ma dentysty w szkole, że zmiany są. Za to wybetonował wam miasto, sprzyja marketom, posadził trawę przed ratuszem, zwęził przez tramwaj ulice, spowolnił ruch, że już śmieje się z tego cała Polska i rzuca się na inwestycje, które rujnują miasto finansowo (patrz system śmieciowy). Bogactwo miast bierze się z dobrych firm, a nie z urzędników, którzy od lat są na utrzymaniu Polski. Tak jest - Olsztyn od lat jest na utrzymaniu Polski, bo wszyscy naokoło się rozwijają, cała Polska idzie do przodu, a u nas wszystkie wskaźniki najgorsze i przedsiębiorcy szerokim łukiem omijają Olsztyn (poza strefą - bo tam wpływu Grzymowicz nie ma i da się rozmawiać). Zważcie więc co wypisujecie urzędnicy, bo jesteście na garnuszku Polski, a jeszcze wam żle.

  1. z olsztyna #2792215 | 176.221.*.* 17 wrz 2019 13:15

   Grzymowicz Piotr kojarzy mi się przede wszystkim z tramwajami i pustostanami na wynajem. Do tego krzywe chodniki, betonowanie czego się da, samozachwyt, wspieranie lgbt, uroczystości kościelne, fotki z ważnymi. Coś jak Piszczyk: "Precz z sanacją! Niech żyje marszałek Śmigły-Rydz. Po prostu Olsztyn ma zezowate szczęście do prezydentów

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ols #2792174 | 81.190.*.* 17 wrz 2019 10:59

   https://www.wprost.pl/kraj/10238088/opol e-radny-zostal-siedmiokrotnie-zatrzymany -bez-prawa-jazdy.html PIS w pigułce

   Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

  3. Pwo #2792167 | 109.241.*.* 17 wrz 2019 10:53

   PiS przegrał w średnich i dużych miastach, teraz koszty ,,reform,, przerzuca na samorządy bo ma w tym dwa cele - pierwszy to doprowadzenie miast do zapaści finansowej i pokazanie społeczeństwu że jest to wina obecnych włodarzy,TVPiS zrobi taką propagandę że wielu może w to uwierzyć, drugi cel - przenieść odpowiedzialność na samorządy aby minimalizować deficyt i budować kapitał polityczny na obietnicach za które zapłacą samorządy czyli mieszkańcy. Jak dojdzie do tego podniesienie płacy minimalnej do 4 tyś, samorządy w których zatrudnionych jest pełno pracowników podlegających administracji terytorialnej, poprostu nie dadzą rady tego sfinansować. Dla mieszkańców oznacza to jedno - wyższe podatki,wstrzymanie inwestycji, brak rozwoju - Brawo PiS.

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (73)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.