Powołali Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych

2019-09-11 11:33:11(ost. akt: 2019-09-11 11:35:12)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Piszu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanej Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych.
Podczas spotkania 6 września Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki uroczyście wręczył akty powołania nowo wybranym członkom Rady. Pierwsze spotkanie poświęcono sprawom organizacyjnym, między innymi dokonano wyboru Prezydium Rady w następującym składzie:



Przewodnicząca: Monika Cwalińska – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rucianem-Nidzie,Wiceprzewodniczący: Jacek Krom – Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych „PEDAGOGIUM” w Warszawie, Sekretarz: Zofia Turska - Wiceprzewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Piszu.


W dalszej części spotkania podjęto dyskusję nad kierunkami pracy nowo powołanej Rady oraz problemami osób niepełnosprawnych na terenie powiatu piskiego. Do zakresu działań powiatowej rady należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych i ocena realizacji tychże programów. Kadencja powiatowej rady trwa 4 lata, zaś przewodniczący wybierany jest na okres 1 roku. Posiedzenia powiatowej rady odbywają się co najmniej raz na kwartał.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Piszu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A #2790686 | 81.15.*.* 14 wrz 2019 09:51

    czy w tej radzie jest ktoś niepełnosprawny? Najlepiej o nich bez nich? Co zdrowy człowiek może wiedzieć na temat życia osoby niepełnosprawnej i problemów z nią związanych? Niepełnosprawność to nie tylko wózek inwalidzki, ale również osoby niedowidzące/niewidome, niedosłyszące/głuche. Czy takie osoby doświadczyły czegoś, co zwie się szumnie aktywizacją zawodową? W Piszu brak możliwości. Wszystko wygląda ładnie w przepisach o ochronie niepełnosprawnych , o pierwszeństwie w zatrudnieniu. A w rzeczywistości ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. ja #2789497 | 37.30.*.* 11 wrz 2019 15:45

    czy to sa funkcie płatne? jeśłi tak to za ile beda "opiniować' I jak beda godzic pracę z praca zawodową/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz