Czy jesień przyszła na dobre? Jaka będzie zima? Sprawdzamy prognozy długoterminowe

2019-09-09 13:55:25(ost. akt: 2019-09-09 18:46:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Natalia Kozioł

Jeszcze w piątek pogoda była wakacyjna. Nie brakowało słońca i było bardzo ciepło. Niestety w sobotę znacznie się ochłodziło. Jak będzie w kolejnych dniach?
Okazuje się, że to jeszcze nie koniec ładnych i słonecznych dni. We wtorek temperatura maksymalna to 17-20 stopni i przelotne opady deszczu na zachodzie i północy regionu. Już w środę po deszczu nie powinno być jednak śladu. — Środa będzie ładna z temperaturą maksymalną 20-22 stopnie. Będzie dużo słońca — powiedział w rozmowie z nami Wiesław Winnicki z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.

W kolejnych dniach również będzie ciepło, choć mogą wystąpić przelotne opady deszczu. — W sobotę i niedzielę pogoda się trochę pogorszy. Możliwe będą przelotne opady deszczu, a temperatury maksymalne będą w przedziale 17-20 stopni — wyjaśnia Wiesław Winnicki. I dodaje: — Można powiedzieć, że zapowiada się dosyć ładna pogoda. Są to całkiem przyzwoite temperatury jak na ten okres września.

Warto wspomnieć, że w sieci pojawiły się już pierwsze prognozy pogody na zbliżającą się zimę. Opublikował je amerykański portal pogodowy AccuWeather. Jakie zatem będę najchłodniejsze miesiące roku? Wiele wskazuje na to, że pierwsze dni z temperaturami poniżej zera będą występowały w Polsce już w połowie listopada. Nie oznacza to jednak, że zima w tym roku będzie wyjątkowo chłodna. Wręcz przeciwnie - według meteorologów zima będzie łagodna, bo choć mrozy przyjdą wcześnie, to nie powinny być intensywne. Średnia temperatura od grudnia do lutego będzie oscylowała na poziomie 0/-4 stopni Celsjusza. W związku z tym, możemy się zatem spodziewać, że tej zimy najbardziej zadowoleni będą miłośnicy białego szaleństwa.

Kuch

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. spoko #2789012 | 80.50.*.* 10 wrz 2019 12:30

    nie lubie zimy!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz