Miliony na polepszenie programów kształcenia

2019-09-03 09:52:13(ost. akt: 2019-09-03 09:55:11)

Autor zdjęcia: Janusz Pająk

Prawie 17 mln zł otrzymał UWM z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Symboliczny czek przekazał wczoraj prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.
Symboliczny czek przekazał rektorowi prof. Ryszardowi Góreckiemu prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.
Pieniądze, ponad 16,5 miliona zł, które dostał UWM, pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczelnia zrealizuje za nie 20 zadań, które w sumie obejmą ponad 2,7 tys. osób, w tym 315 nauczycieli akademickich i ok. 2400 studentów oraz kilku pracowników administracji. Program ten UWM będzie realizować w latach 2019-23.

— Pieniądze z programu POWER pozwolą nam na polepszenie programów kształcenia. W tej edycji będą uczestniczyć wydziały, które nie brały udziału w pierwszej edycji naszego programu, na którą dostaliśmy z NCBR 33 mln zł i którą realizujemy w latach 2018-22 — powiedział prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.
Wśród beneficjentów tego programu są także studenci kierunku lekarskiego oraz ratownictwa, pielęgniarstwa i położnictwa.

— Chcemy w ten sposób pokazać, że zależy nam na rozwoju medycyny i nauk o zdrowiu. To sprawa ważna i dla uczelni, i dla Olsztyna, i dla regionu — dodał prof. Ryszard Górecki.

Jak poinformował rektor pod koniec września odbędzie się pierwsze spotkanie robocze Rady ds. rozwoju medycyny, a w październiku Senat UWM zajmie się programem rozwoju medycyny na Warmii i Mazurach.

Symboliczny czeka przekazał rektorowi prof. Wojciech Maksymowicz , wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, a do niedawna jeszcze prorektor UWM. — Miło mi, że z takimi dobrymi wiadomościami mogę przyjeżdżać do naszej uczelni. Zapowiadałem obejmując ministerialna tekę, że będę działać na jej rzecz i tak też się staram — zapewnił prof. Wojciech Maksymowicz.

Jak się okazało, wiceminister Maksymowicz przywiózł jeszcze jedną dobrą wiadomość. To półtora miliona złotych, które prof. Maksymowicz wystarał się dla Instytutu Geodezji na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM na badania jonosfery.

Na uroczystym przekazaniu obecny był również Michał Wypij, doradca w Kancelarii Premiera. — UWM jest przez ministerstwo traktowany, jako jeden z najlepszych polskich uniwersytetów i w ich gronie jest klasyfikowany i rozliczany. Pomimo bardzo silnej konkurencji zdobywa dofinansowanie – podkreślił Michał Wypij.

am

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci