Nietrzeźwy, bez uprawnień i do tego poszukiwany

2019-09-02 18:32:31(ost. akt: 2019-09-03 08:59:30)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pijany 37 – latek, a do tego bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i poszukiwany przez szczycieński sąd został zatrzymany podczas kontroli drogowej w miejscowości Pasym. Kierujący poruszał się drogą, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.
Wczoraj, tj. 2 września przed godziną 20.00 w miejscowości Piduń, gmina Jedwabno szczycieńscy policjanci podjęli czynności wobec kierującego hondą, który wjechał w drogę, gdzie obowiązywał zakaz wjazdu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oprócz tego podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Jedwabno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz że był poszukiwany przez szczycieńską prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 178a§1 k.k. tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policja przypomina
Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842382 | 196.240.*.* 1 sty 2020 10:16

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

  2. bus #2787297 | 79.189.*.* 6 wrz 2019 17:52

    to gdzie go wreszcie zatrzymali w pasymiu czy w piduniu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)