Tragiczny koniec wakacji. W miniony weekend na Warmii i Mazurach zginęło 5 osób

2019-09-02 16:01:55(ost. akt: 2019-09-02 15:35:34)
Rozbity samochód po uderzeniu w drzewo na trasie Morąg - Miłakowo

Rozbity samochód po uderzeniu w drzewo na trasie Morąg - Miłakowo

Autor zdjęcia: KWP w Olsztynie

Na Warmii i Mazurach podczas ostatnich trzech dni wakacji policjanci interweniowali na miejscu 11 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych. Nie obyło się także bez utonięć...

Na Warmii i Mazurach podczas ostatnich trzech dni wakacji policjanci interweniowali na miejscu 11 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani też do ponad 120 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 53 nietrzeźwych kierowców.

Elbląg


Policjanci z elbląskiego Wydziału Ruchu Drogowego w czasie minionego weekendu przeprowadzili ponad 500 kontroli trzeźwości. W sobotę działania „Trzeźwy poranek” doprowadziły do zatrzymania, aż 5 nietrzeźwych kierujących. W sobotę w miejscowości Janów 54-latka, który kierował citroenem i spowodował kolizję drogową. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Inny kierujący, zatrzymany w niedzielę w miejscowości Rogajny, miał ponad 2,1 promila alkoholu. 40-latek kierował samochodem hyundai. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Również w niedzielę zatrzymano 39-latka kierującego oplem astrą. Mężczyzna jechał ul. Dąbrowskiego w Elblągu. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie. Wymienione osoby odpowiedzą teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

Działdowo


W sobotę (31.08.2019) na drodze gminnej prowadzącej z Murawek do Turzy Małej w gminie Płośnica (pow. działdowski) kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Kierujący to 18-letni mieszkaniec gminy Płośnica. Młody kierowca był trzeźwy. Razem z nim podróżowały dwie osoby (15- i 17-letnia). Cała trójka z obrażeniami ciała została przetransportowana karetkami do szpitala w Działdowie.

W niedzielę (01.09.2019 r.) również doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący uderzył autem w drzewo. Zdarzenie miało miejsce po godz. 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Narzym Kolonia - Iłowo-Wieś. Kierujący VW bora na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. W wyniku zdarzenia 47-letni kierujący oraz podróżujący z nim 14-letni pasażer doznali ogólnych obrażeń ciała niezagrażających życiu. Obaj zostali przetransportowani karetką pogotowia do szpitala w Działdowie, gdzie pozostali na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu makowskiego. Okoliczności obu tych zdarzeń szczegółowo wyjaśniają policjanci z Lidzbarka i z Działdowa.


Około godz. 14:50 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingu w miejscowości Rybno doszło do kolizji drogowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci którzy ustalili, że 58-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Mercedes, podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji drogowej z zaparkowanym pojazdem marki Toyota. Od 58-letniego kierującego wyczuwalny był zapach alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Iława


Od piątku do niedzieli na drogach powiatu iławskiego doszło do 15 zdarzeń drogowych, w tym 13 kolizji i 2 wypadków. Niestety w jednym z nich zginęła jedna osoba. Policjanci powiatu iławskiego zatrzymali również 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownice pojazdów pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Kolejnych 2 kierowców straciło uprawnienia do kierowania za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Do najbardziej tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w piątek (30.08.2019) około godz. 18:20 na trasie Laseczno Małe – Jędrychowo, na DK 16 w okolicach skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Mózgowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem 33-latek wyprzedzając w miejscu niedozwolonym zespół pojazdów, w obrębie skrzyżowania doprowadził do zderzenia z kierowcą opla, który jechał przed zespołem pojazdów i na skrzyżowaniu skręcał w lewo. Na skutek doznanych obrażeń 55-letni kierowca opla zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Lidzbark Warmiński


W sobotę (31.08.2019) kilka minut po godz. 7:00 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Wiejskiej policjanci prewencji lidzbarskiej komendy zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Kierował osobowym renault, a przeprowadzone badanie alkometrem wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało w trakcie kontroli, nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz, tak jak każda osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości, będzie musiał się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tylko w sierpniu policjanci lidzbarskiej komendy zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących.

Nowe Miasto Lubawskie


Od piątku do niedzieli na terenie powiatu nowomiejskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali jednak przy 4 niegroźnych kolizjach. W sobotę ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących – rowerzystę i motorowerzystę. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 50 pojazdów poruszających się drogami powiatu. W 38 przypadkach policjanci ujawnili wykroczenia, 31 z nich polegało na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierujących. Wśród nich znalazł się m.in. 39-letni mieszkaniec Torunia, który został zatrzymany w piątek do kontroli drogowej na ul. Sienkiewicza w Kurzętniku. Mężczyzna jechał audi w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.Ostróda


Policjanci z Morąga wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Morąg - Miłakowo. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 16:30 na trasie Morąg - Miłakowo. Z nieustalonych przyczyn kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu. Wraz z nim podróżowało dwóch pasażerów, którzy w stanie ciężkim trafili do szpitali. Niestety jeden z nich zmarł na skutek poniesionych obrażeń. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Podczas obsługi tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło do kolejnego zdarzenia w tym miejscu. Kierowca volvo wjechał w zaparkowany wóz strażacki, nie zatrzymał się i zaczął oddalać się z miejsca kolizji. Całe zajście widzieli policjanci, którzy pomagali w zabezpieczaniu miejsca wypadku.

Natychmiast ruszyli za sprawcą kolizji, wysyłając sygnały świetlne i dźwiękowe, by się zatrzymał. Kierowca nie reagował jednak na polecenia funkcjonariuszy. W pewnym momencie porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. W czynnościach brali udział również dzielnicowi z posterunku w Miłakowie, którzy zatrzymali mężczyznę. Jak okazało się, 29-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Ponadto, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sprawą 29-latka zajmie się sąd.

Szczytno


W piątek (30.08.2019) parę minut po godz. 17:00 policjanci w Szczytnie na ul. Gnieźnieńskiej zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem samochodowym, którego tor jazdy sugerował, że kierujący możne znajdować się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. 55-letni mieszkaniec gminy Szczytno „wydmuchał” ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Tego samego dnia po godz. 7:00 na ul. Kolejowej funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który prowadził pojazd mając w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei w niedzielę o godz. 9:25 w miejscowości Rozogi na ul. Warszawskiej szczycieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość jazdy o 55 km/h. Kierując oplem, 33-latek gnał z prędkością 105 km/h. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi, stracił również uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Zdarzenie ziemia - powietrze


Do nietypowego zdarzenia, przy którym interweniowali m.in. olsztyńscy policjanci doszło w gm. Biskupiec (pow. olsztyński) w sobotę. Około godz. 16:30 podczas lądowania w pobliżu miejscowości Kikity. Samolotem lecieli dwaj mężczyźni: 64-letni instruktor i 53-letni kursant. Obaj przytomni i kontaktowi zostali przewiezieni do szpitala na badania. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że samolot po starcie zatoczył koło i wkrótce miał lądować. Od lądowiska dzieliło go kilkaset metrów, ale z nieznanych obecnie przyczyn nie zdołał dolecieć do celu i wylądował na polu. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez śledczych.

Utonięcia w ostatni weekend wakacji


Choć w ciągu całych wakacji policjanci przy każdej możliwej okazji apelowali o zdrowy rozsądek i ostrożność podczas pobytu nad wodą, przestrzegali przed wchodzeniem do niej pod wpływem alkoholu i przecenianiem własnych umiejętności, nie uchroniło nas to przed utonięciami, do których doszło także w miniony weekend.

Ostróda

W sobotę wieczorem służby ratunkowe zostały powiadomione o tym, że w jez. Drwęckim pod taflą wody zniknął mężczyzna. Dzięki błyskawicznej reakcji służb został wyciągnięty na powierzchnię już po kilkunastu minutach. Niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić jego czynności życiowych. 57-latek zmarł.

Węgorzewo

Wyjaśniane są także okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia w Węgorzewie. Tam w sobotę przydomowym stawie utonęła 66-latka, która wieczorem wyszła na spacer z psem. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP w Olsztynie

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. patryk #2785953 | 178.235.*.* 4 wrz 2019 11:18

  takich idiotów to w Yanosiku zgłaszać jako zagrożenie

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Wypadki na drodze to tak samo jak swieze bu #2785405 | 84.146.*.* 2 wrz 2019 22:32

  Jeszcze nigdy nie bylo zeby sie bez wypadkow nie obylo , pedza jak te idioci z zamiarem aby jak najszybciej , wyprzedzaja na podwojnej lini , jada jak wariaci ! Takim idiotom powinni zabrac od razu Prawo jazdy dozywocie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. szpila #2785300 | 88.156.*.* 2 wrz 2019 16:13

  Wakacje się skończyły,ale wypadki nie! Polscy kierowacze nie uczą się na błędach innych,bo wypadki to zdarzają się innym,ale na pewno nie im! Mandaty są śmiesznie niskie,policji na drogach nie ma,więc na bieżąco nie eliminuje się debili z dróg cywilizowanymi metodami,więc muszą eliminowac się sami,a przy okazji zabierając ze sobą do piachu wasze dzieci!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)