Pierwsi w Polsce dopłacą seniorom do leków

2019-08-31 12:07:09 (ost. akt: 2019-08-31 12:25:46)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Milion złotych na leki dla seniorów, którzy mieszkają na terenie gminy Ełk. Taką kwotę zapisali tamtejsi radni w budżecie na 2020 rok.W zależności od dochodów osoby +65 mogą otrzymać nawet 400 złotych dopłaty do leków.
Gmina wiejska Ełk wprowadza innowacyjne rozwiązania z myślą o najstarszych mieszkańcach. Rada Gminy jednogłośnie przyjęła „Gminny program osłonowy w zakresie zmniejszenia wydatków poniesionych na leki przez mieszkańców gminy”. Program 50 plus jest skierowany do mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat i są emerytami lub rencistami.

– Jako pierwsza w Polsce gmina pomagamy najstarszym mieszkańcom w zakupie leków – mówi Tomasz Osewski. – Chcemy pomóc tym, którzy naprawdę są chorzy i wydają dużo na leki – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk – Na zwrot może liczyć każdy, kto wyda na leki więcej niż 50 zł miesięcznie.

W zależności od dochodów Gmina Ełk dopłaci 200, 300 lub 400 złotych. W projekcie budżetu na przyszły rok zapisano na powyższy cel milion złotych.

W sesji wziął udział m.in. Michał Wypij, doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Pomysł wójta i program, który przyjęła Rada Gminy Ełk to wspaniała inicjatywa – powiedział. – W ślad za gminą wiejską Ełk mogą i powinny iść inne samorządy. Taka współpraca może przynieść wiele korzyści.

źródło: UG Ełk, oprac. mh